בית הדין: "ספק אם החייל פעל מסכנת חיים" מחוץ לכלא: מאות מפגינים

בית הדין הצבאי בקסטינה בקריית מלאכי דן בשעות אלו בהארכת מעצרו של החייל שתועד יורה במחבל בחברון, במקביל, מאות מפגינים בשעה זו בעד החייל בקריאות קשות נגד ראש הממשלה ויעלון, בהפגנה נוכח גם אביגדור ליברמן. צפו

סערת החייל: בית הדין הצבאי בקסטינה בקריית מלאכי דן בשעות אלו בהארכת מעצרו של החייל שתועד יורה במחבל בחברון, בשעה ששכב פצוע אנוש על הרצפה.

במהלך הדיון התובע הצבאי אמר כי  "עולים סימני שאלה משמעותיים ביחס לטענה של החשוד לפיה פעל מתוך סכנת חיים".

 וידיאו באדיבות רשת

"סימני השאלה עולים מכמה היבטים, למשל הדרך שבה התנהג החשוד בזמן אמת, כפי שניתן לראות בסרטונים שנאספו", המשיך התובע, סא"ל אדורם ריגלר. "התנהגותו זו אינה נראית התנהגות של מי שפועל מתוך סכנת חיים. נמצאו סתירות בדבריו של החשוד עצמו, המחייבות העמקות נוספות בחקירה".

 צפו בהפגנה – צילום בועז גולן אתר 0404

בסרטון: ההפגנה מול בית הדין הצבאי בקסטינה בדרישה לשחרר את לוחם כפיר שירה במחבל. במקום גם חבר הכנסת אביגדור ליברמן.

‎Posted by 0404 on‎ יום שלישי 29 מרץ 2016

התובע ציין כי החייל חרג מכללי הפתיחה באש, "גם באירוע מורכב וגם כשנלחמים בטרור מצופה מחיילי צה"ל שינהגו בדרך מסוימת", אמר. "יש כללי פתיחה באש, הוראות, ופעולות שאסורות בתכלית. כאשר מתקיים חשד לפעילות בניגוד לאותם כללים, ודאי כזו שהביאה לפגיעה באדם, מותו במקרה הזה, אנו נדרשים להפוך אבן על אבן ולבדוק חשד זה".

 

התובע הדגיש כי מדובר בעבירות חמורות ביותר. השופט הסביר בדיון כי חלק מנושאי החקירה טרם מוצו , ועל כך תהו סנגוריו של החייל "כיצד נקבע שהסעיף הוא רצח אם החקירה והפרטים המשמעותיים האלו טרם מוצו?"

במקביל, מחוץ לבית הדין התקיימה הפגנת תמיכה בחייל היורה, שם השתתפו מאות בני אדם, שנשאו שלטים ודגלי ישראל, וקראו קריאות קשות כלפי ראש הממשלה, שר הביטחון וכלי התקשורת.

המפגינים עלו על כביש מספר 3 וחסמו אותו. להפגנה הגיע גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שאמר. "באנו לכאן כדי לתמוך בחייל ולפחות לאזן את ההתערבות הבוטה של ראש הממשלה ושר הביטחון", אמר. "מתנפלים על בן 19, חייל בסדיר. אני לא קובע עמדה אם הוא פעל נכון או לא נכון, מה שברור הוא שאני מעדיף חייל שטעה בשיקול הדעת ונשאר בחיים מאשר חייל מהסס שחס וחלילה נרצח על ידי מחבלים, וידענו מקרים כאלה. זה חייל שנשלח על ידי עם ישראל להגן על עם ישראל וגם אם הוא טועה לא יכול להיות שכולם יפקירו אותו ויאשימו אותו ברצח. זה דבר בלתי סביר". המפגינים

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.