בית הדין של "העדה החרדית" במכתב נגד תחפושות של חיילים ושוטרים

התהליכים המתגבשים בוועדת שקד , והגזירות החדשות, מעלים את מפלס המתיחות בין הציבור החרדי לצבא.

בימים כתיקונם היינו רגילים לראות ילדים מחופשים בפורים לחיילים או שוטרים, והיה זה אחד התחפושות האהובות על הילדים במגזר. לא עוד.

המתח סביב נושא הגיוס מביא את הציבור החרדי להתנתק באופן מופגן מכל דבר שקשור בלגיטימציה לצה"ל ולשירות בו.
מספר מחנכים בציבור כבר התריעו, שהשנה לא יתחפשו ילדים ליילי צה"ל, אלא שבעדה החרדית לקחו את זה צעד אחד קדימה.
על בלאנק רשמי של הבד"ץ העדה החרדית מופיע אזהרה בנושא התחפושות לחיילי צה"ל. בנוסח המודעה מופיכ כך "בעמדינו בפני הגזירה הנוראה של גיוס בחורי ישראל והכנסתם בכור ההיתוך של הצבא והשירות הלאומי ובהתקרב ימי הפורים ימים בהם נוהגים ילדי ישראל להתחפש בהם. וידוע מגדולי ישראל שגזירת הגיוס היא מחמת שמנסים להדמות אליהם".
כאן מגיעה אזהרה רשמית " אשר על כן אנו מעוררים בזה כי ראוי להורים לבל יחפשו את בניהם לחיילים או משטרה וכדומה"
המכתב לא חתום ישירות על ידי חברי הבד"ץ, אולם בחתימה מופיע בפקודת הגאונים הצדיקים חברי בית הדין"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עבר זמנם בטל קורבנם !!! אחינו החילוניים דעו לכם רוב החרדים לא שייכים לכת "העדה החרדית" אצליינו קיימים גם אנשים שפויים, בעלי מידות טובות ודרך ארץ לרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אם מרן פוסק הדור מרן הראב"ד שליט"א יודיע התפטרותו, האם אין לך בושה והפסד גדול מזה? (בכלל לא, הראב"ד יבוא לדיוני הבד"ץ בעתיד, אך לא ייצא מהאוטו, כמו הגאב"ד בבית שמש)

  ועתה, שמעו נא המורים, המורים את מוריהם דור ששופט את שופטיו! עזבו נא את העדה הרעה החרדית אשר יסדוה בעמל ויזע גדולי ומאורי האומה, ותנו לחברי העדה, להמשיך לשלוח "הבריונים והסיקריקים שלהם" (היינו = הכת העמלקי הסיקריקי הזה שכל כוחו היא אך ורק לחרף ולגדף לד',) להפגין בחוצות ירושלם, נגד נשי הצנועות הלובשות "שאל" כמנהג ירושלם מדורי דורות, אע"פ שנשים אלו מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, העסקני העדה הרעה הזאת לא רוצים לראות הלבוש הצנוע לפניהם בירושלם ובית שמש. אנחנו בס"ד כבר נראה בקרוב משבר הבד"ץ העדה הזה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב