רבני המועצת של הפלג הירושלמי: "מחריפים את המאבק"

בית המשפט לערעורים לא קיבל את עמדתה הנחרצת של הפרקליטות, אך החמיר בעונש, פסק על בורדיאנסקי 45 יום בכלא הצבאי. הוועדה להצלת עולם התורה: "בית המשפט מחריף את הענישה – ציבור בני התורה יחריף את המאבק"

בעקבות החלטת בית המשפט להחמיר בגזר דינו של האסיר מאיר בורדיאנסקי, התכנסו בשעה האחרונה חברי הוועדה להצלת עולם התורה בבתיהם של גדולי ישראל, ושמעו מהם את ההוראה: "להחריף את המאבק".

מחר (חמישי) יתכנסו אנשי הפלג הירושלמי למחאה המונית במוקדים שיפורסמו בהמשך.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: כל ניסיון לשבור את רוחינו יתקל שוב ושוב בחומה עיקשת של רבבות גיבורי החיל שיעמדו מנגד ויזעקו סרה נגד המגמות הפשרניות מבית ומחוץ. השופט, קודם גזר הדין הסביר את החמרת הענישה בכך שהסירוב להתייצב בלשכות הגיוס פוגע בשילוב החרדים בצה"ל, נוכיח לכל מי שחפץ – כי נמשיך בכל הכוח לפגוע באותו שילוב נוראי, כהוראת גדולי ישראל בכל הדורות.

בפרקליטות הצבאית דרשו הערב לבטל את הפסיקה הקודמת שנתנה 20 ימי כלא, ולהשית על האסיר מאיר בורדיאנסקי מעל 100 ימים בכלא הצבאי.

למרות ניסיונות חוזרים ונישנים מצד השופטים – לכפות הסדר נורמלי, התעקשה הפרקליטות שלא לקבל הסדר כל שהוא.

בית המשפט לערעורים לא קיבל את עמדתה הנחרצת של הפרקליטות , אך החמיר בעונש, פסק על בורדיאנסקי 45 יום בכלא הצבאי.

בית המשפט פסק בנוסף – שיחרור מלא של בורדיאנסקי לכל ימי הפסח.

מנחם שטאובר – פרקליטו של אסיר עולם התורה מאיר בורדיאנסקי מסר בתגובה: בפועל הוא ירצה רק 34 יום בכלא הצבאי. 4 ימים יופחתו בשל התנהגות טובה, בנוסף, יש את חנינת יום העצמאות שתוריד לו 7 ימים מימי המעצר.

השופט אמר בדבריו קודם גזר הדין; "הורשע עקב השתמטות. סקרנו את הראיות ואת גזר הדין הקודם. זה לא טכני – שלא פעל לסדר תורתו אומנותו, ובכך פגע בשיוויון בנטל ונגד השילוב ולכן הוא חמור מאד.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מספיק להתעמר ולרדוף את עם ד'. די!! כל מי שלא תמים ולא בעל אינטרס יודע כבר היטב את המצב החשוך בגיוס השמד ובחינוך, יש בעיות כאן בארץ שמי שאומר את האמת עלול לקבל רדיפות וישר אומרים לו גם אתה מהפלג? ואז מתחילים להציק ולרדוף אותו ומשפחתו. המצב חמור יותר אצל רבני ארץ ישראל שחוששים להגיד מה קורה, בנוסף משתמשים בסיסמא אתה נגד גדו''י וכו' בכדי לחפות ולהצדיק כאחד את מעשיהם הנ''ל. זו האמת ומאוד עצוב לי שאני צריך להוציא אותה לרה''ר. ע''כ יאמר לראשי הישיבות והאדמורים ורבני חו''ל זו השעה שלכם כנראה, וכי כמה עסקנים וכמה בריוני ינהלונו פה בא"י? כולם יודעים כאן היטב שכל רב בא''י ששומע את המצב ומקבל נתונים מהשטח, ושותק מיד, ואם פיקח הוא שולך כמה עסקנים ובדרך כלל לא מועיל כלום. זו האמת , וממש כואב , מקווה שמישהו יקבל תועלת מהדברים ושיפעל ללא חת ומורא מהנהו .. ובקרוב שוב יהי בס"ד העצרת ענקית נגד הגיוס ואז נזכה לקידוש שם שמים...

  מספיק להתעמר ולרדוף את עם ד'. די!! כל מי שלא תמים ולא בעל אינטרס יודע כבר היטב את המצב החשוך בגיוס השמד ובחינוך, יש בעיות כאן בארץ שמי שאומר את האמת עלול לקבל רדיפות וישר אומרים לו גם אתה מהפלג? ואז מתחילים להציק ולרדוף אותו ומשפחתו.

  המצב חמור יותר אצל רבני ארץ ישראל שחוששים להגיד מה קורה, בנוסף משתמשים בסיסמא אתה נגד גדו"י וכו' בכדי לחפות ולהצדיק כאחד את מעשיהם הנ"ל. זו האמת ומאוד עצוב לי שאני צריך להוציא אותה לרה"ר. ע"כ יאמר לראשי הישיבות והאדמורים ורבני חו"ל זו השעה שלכם כנראה, וכי כמה עסקנים וכמה בריוני ינהלונו פה בא"י? כולם יודעים כאן היטב שכל רב בא"י ששומע את המצב ומקבל נתונים מהשטח, ושותק מיד, ואם פיקח הוא שולך כמה עסקנים ובדרך כלל לא מועיל כלום.

  זו האמת , וממש כואב , מקווה שמישהו יקבל תועלת מהדברים ושיפעל ללא חת ומורא מהנהו .. ובקרוב שוב יהי בס"ד העצרת ענקית נגד הגיוס ואז נזכה לקידוש שם שמים…

  מספיק להתעמר ולרדוף את עם ד'. די!! |
  הגב