בית ההלווית שמגר ישופץ

הנהלת מועצת בתי העלמין י-ם קיבלה את האחריות על המתחם. וועדת האיתור בחרה בהרב חיים איזנבך למנהל בית הלווית שמגר. { ולאן אתה הולך}

 

 

כל מי שפקד את בית הלווית שמגר בחודשים האחרונים החל לראות את השינויים שהחלו במתחם, וזאת אודות לפעילות החשובה של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים, לאחר שקיבלה אחריות על המתחם באחרונה, שהיה במשך עשרות שנים באחריות המועצה דתית ירושלים.

בין היתר, מעתה ישנה כניסה מבוקרת לחדרי נפטרים, הצבת מחסומי חנייה בכניסה וביציאה לאחר שבמקום החלו לחנות מידי יום עשרות רכבים שהגיעו לסידורים באזור והקשו על משפחות הנפטרים למצוא חנייה, התקנת תשתית מצלמות בכל המתחם, החלפת התאורה במקום. בתקופה הקרובה צפוי המקום לעבור שיפוץ ושדרוג בעלות של מיליון וחצי שקלים.

מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ מסביר את הרקע לקבלת אחריות: "המועצה האחראית על שירותי הקבורה בעיר מטעם משרד הדתות ועירית ירושלים. לאור כך, ביקשנו מהמועצה דתית בירושלים ומעיריית ירושלים את האחריות על בית הלווית שמגר". הרב הורוביץ מציין את האבדה הקשה ליהדות החרדית ולירושלים בפרט, בפטירת העסקן החשוב הרב מאיר הרשלר זצ"ל, שאחריות על בית הלווית שמגר הייתה על כתפיו במשך שנים רבות, ופעל במסירות רבה למען כבודם של הנפטרים, ונפטר לפני כשבועיים לאחר מחלה קשה.

מנהל המחלקה למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו מוסיף כי החלטה להעביר את ניהול בית הלווית שמגר להנהלת מועצת בתי העלמין הינה חשובה ותסייע לתת כבוד אחרון ראוי לנפטרים, ומאידך, מקום ראוי עבור משפחות הנפטרים וציבור המלווים.

יש לציין, כי בנוסף מונה מנהל לבית הלווית שמגר שיהיה מעתה אחראי על כל המתחם. וועדת האיתור בחרה את  הרב חיים איזנבך כמנהל בית הלווית שמגר. בחברות הקדישא מציינים כי מאז כניסתו לתפקיד, כל אדם שמבקר בבית הלווית שמגר רואה את השינויים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.