"בית המכפלה" הוכרז כשטח צבאי סגור • צפו בוידאו

קבוצה של כ-120 יהודים, חברי "תנועת נחלה", מתבצרים ב"בית המכפלה" בחברון לקראת פינוי, זאת לאחר שחדרו אמש למבנה, ללא אישור

מפקד חטיבת יהודה, אלוף-משנה איציק כהן, הוציא בשעות האחרונות צו "שטח צבאי סגור" על בית המכפלה בחברון, זאת כדי למנוע את כניסתם של מתנחלים נוספים למקום, לאחר שאתמול (ג') נכנסו כמאה ועשרים מתנחלים חברי "תנועת נחלה" למבנה "בית המכפלה" הסמוך למערת המכפלה בחברון, אותו, הם טוענים, רכשו כדין ועל פי החוק.

בזמן כניסתם של הפעילים אל הבתים במבנה, תוך כדי שירה, הגיעו למקום צעירים ערבים, ובתוך דקות התלקחה מהומה במקום, שכללה עימותים הדדיים גם עם כוחות המשטרה, זאת לאחר שבמשך חודשים ארוכים המדינה לא אישרה להם להיכנס אל המבנה.

בנצי גופשטיין, מפעילי הימין הקיצוני העומד בראש ארגון "להבה" שגם גר באזור, אומר ל"אקטואליק": "סוף סוף הגיע הזמן, ואנחנו בעזרת ה' רוצים לכבוש עוד ועוד, וזה הכיוון שלנו – לקנות עוד דירות של ערבים. יש עוד כמה דברים בקנה שהשקט חשוב להם עכשיו, ובעזרת ה' בקרוב תדעו.

"בית ועוד בית, והשכונה תהיה לבסוף שלנו, של היהודים. אני קורא לציבור החרדי לבוא ולהתגורר איתנו".

‏במקביל, תנועת שלום עכשיו הגיבה כי היא דורשת "לפנות מיד את המתנחלים מבית המכפלה. אנו קוראים לראש ה ממשלה לנקוט באפס סובלנות מול חבורת העבריינים".

לבינתיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שר הביטחון ליברמן, שלא לפנות אותם הלילה. כעת ממתינים לראות מה יילד יום. בינתיים המתנחלים מתבצרים במקום, שהוכרז כאמור כ"שטח צבאי סגור", לקראת פינוי, ככל הנראה, כבר בשעות הקרובות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.