הערעור נדחה, אליאור חן ישאר במאסר

פרשת 'הרב המתעלל': בית המשפט דחה היום את הערעור של אליאור חן על עונש המאסר שהוטל עליו, וקבע כי הוא ימשיך לרצות את עונשו (24 שנות מאסר) בבית הסוהר. כזכור, חן טען בערעור כי הטענות שהוצגו בבית המשפט היו סותרות, ועורך הדין שיצג אותו פעל שלא בתום לב

"הרב המתעלל" שהורשע בהתעללות מזעזעת באחים בירושלים, ישאר במאסר כפי שנקבע ועונשו לא יקוצץ, כך קבע בית המשפט העליון הבוקר, במענה לערעור שהגיש אליאור חן לבית המשפט על הרשעתו. אליאור חן טען בערעור שלא זכה למשפט הוגן בבית המשפט המחוזי בירושלים, וכי הסניגור שניהל את התיק, עו"ד אריאל עטרי, פעל מתוך ניגוד עניינים.

עוד טען חן בנימוקי הערעור כי שופט המחוזי יורם נועם התעלם מראיות מהותיות שהוצגו בפניו ומליקויים בגרסת התביעה, וכן לא הוכח כי אכן היה שותף למעשים שביצעו חסידיו. בנימוקי הערעור שב חן וטען כי לא היה שייך לשום כת ובוודאי שלא עמד בראש אחת כזאת. לדבריו, הוא לא הורה לאיש לבצע מעשה אלימות.

כזכור, פרשת ההתעללות נחשפה לפני כמעט שלוש שנים, כאשר שני ילדים מירושלים הובלו לבית החולים, אחד מהם במצב צמח בו הוא שרוי עד היום, והשני כשהוא סובל מפגיעות קשות. מיד לאחר מכן, נמלט חן לקנדה ואחר-כך המשיך לברזיל. לבסוף הוא נעצר והוסגר לישראל.

בנובמבר 2009 הוגש נגד חן כתב אישום, המגולל מסכת התעללות קשה ובלתי נתפסת שלו ושלו חבריו לקבוצה בשמונה אחים מירושלים. אמם של הילדים, שנגדה גם הוגש כתב אישום נידונה לחמש שנות מאסר, לאחר שהביעה צער על מעשיה. במהלך משפטה אמרה מ' כי בטיפשותה, בתמימותה ובעיוורונה היא הולכה שולל אחרי

כשנה לאחר הגשת כתב האישום, בנובמבר 2010 הרשיע בית המשפט את חן בהתעללות בקטין חסר ישע, תקיפת קטין חסר ישע, הגורמת חבלה חמורה, וחבלה של ממש, תקיפה והתעללות פיזית ונפשית. בהכרעת הדין התייחס השופט גם להשפעה של חן על חסידיו, שנידונו לתקופות מאסר של בין 17 ל-20 שנים. "חן הגה ויזם את מעשי האלימות וההתעללות בילדים, רתם את חברי הקבוצה שסרו למרותו להצטרף לתוכניתו ולהוציאה אל הפועל ונטל חלק פעיל ודומיננטי במעשים.

בית המשפט המחוזי גזר על חן עונש מאסר של 24 שנים, וקנס של 700,000 שקלים בגין העבירות שביצע. השופט כתב כי מדובר במעשי התעללות ותקיפה "אכזריים, מחרידים ומזעזעים שביצע הנאשם יחד עם עושי דברו כלפי הילדים באופן תדיר ולאורך תקופה של מספר חודשים. מעשים אלו הסבו לחלק מהילדים חבלות חמורות. הותירו את חלקם חבולים קשות בגוף ובנפש ואת הצעיר שבהם, לדאבון הלב, פגוע אנושות במצב של חוסר הכרה מתמשך המוגדר צמח".

על העונש עצמו כתב השופט: "נסיבותיו האישיות של הנאשם, כמו גם עובדת הימצאותם של רעייתו וילדיו בחו"ל, נדחקות לקרן זווית מול האינטרס הציבורי שבהחמרה בענישה. מה גם שהנאשם היה זה שדאג להימלט עם משפחתו מן הארץ עם חשיפת הפרשה… השיקול המרכזי והמכריע בענישה במקרה זה הינו שיקול הגמול. שיקול זה נדרש לשם הוקעת מעשיו האכזריים והנפשעים של הנאשם, אשר פגעו קשות בשמונה ילדים חסרי ישע, פיזית ונפשית. הם הסבו חבלות של ממש וחבלות חמורות לחלקם והותירו את הצעיר שבפעוטות פגוע אנושות במצב של תרדמת".

השופט סיכם: "על העונש לתת ביטוי ראוי והולם לערכי היסוד של ההגנה על החיים ושלמות הגוף בכלל והשמירה על גופם ונפשם של קטינים וחסרי ישע בפרט וכן להוות מסר מרתיע, אפקטיבי, אינדיווידואלי וכללי".

סייע בכתבה ישראל שקולניק

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תשובה תפלה צדקה……

  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט"א, מהי האמת ?
  הנה האמת על כל מה שלא רוצים שתדעו
  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט"א
  "והאלוקים יבקש את נרדף" (קהלת ג, טו)

  http://bshch.blogspot.co.il/2014/09/blog-post_520.html#more

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב