הסאגה שלא נגמרת: בית המשפט משחרר – המשטרה מעכבת את שחרור הרב ברלנד

שופט בית המשפט השלום בראשון לציון החליט לפני זמן קצר לשחרר את הרב ברלנד למעצר בית. המשטרה כהרגלה הגישה ערער על ההחלטה, וביקשה עיכוב ביצוע על החלטת השופט שקיבל את הבקשה ושלח את הרב ברלנד לעוד יום במעצר.

הסאגה הזאת חוזרת על עצמה כל מפעם מחדש: שופט בית המשפט השלום בראשון לציון החליט לפני זמן קצר לשחרר את הרב ברלנד למעצר בית,  המשטרה כהרגלה הגישה ערער על ההחלטה, וביקשה עיכוב ביצוע על החלטת השופט שקיבל את הבקשה ושלח את הרב ברלנד לעוד יום במעצר.

פרקליטים בתחום הסבירו לקוקר כי המשטרה רוצה לעכב את שיחרורו של הרב ברלנד עד להגשת כתב אישום בעוד חמשה ימים.

כשהרב ברלנד ישוחרר למעצר בית הוא יצטרך לשהות לצד מפקחים שיפקידו כ"א ערבון ע"ס 300 אלף שקלים, הרב ברלנד עצמו יצטרך להפקיד 700 אלף שקל ערבות. על המפקחים להיות ללא עבר פלילי.

מוקדם יותר, המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד הרב ברלנד, לדברי המשטרה, כתב אישום נגד הרב יוגש לבית המשפט תוך חמישה ימים.

רגע לפני שהרב ברלנד מבקש להשתחרר למעצר בית, משה נוסבאום חושף בחדשות 2 את המכתב שימנע את שחרור הרב שהודה כי עשה מעשים מגונים.

זמן קצר לפני הדיון על שחרורו, למעצר בית שלחו שתיים מהמתלוננות מכתב לבית המשפט בו דרשו שלא לשחרר את הרב ברלנד. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בעוד ארבעה ימים.

לדברי הנשים,הרב השמיע כלפיהן איומים קשים, "אנחנו לא מבינות איך מדינת ישראל חושבת לשחרר אדם שכל כך פגע נפשית בכל כך הרבה נשים וילדות".

"אני מבקשת מבית המשפט בשמי ובשם חברותי שלא לשחרר את אלעזר ברלנד לחלופת מעצר", כתבה אחת המתלוננות על הרב, שחשוד במעשים מגונים במספר מתלוננות ובמעורבות בתקיפה. "האיש הזה וחסידיו מאיימים עלינו כל הזמן. הם שיחררו הקלטה שבה אלעזר ברלנד אומר לחסידיו כי הם צריכים לפוצץ את הבתים שלנו, לשים בהם מוקשים ולבנות חבלה. חסידיו השוטים עלולים לקיים את דבריו".

כמו כן טענו השתיים כי "הסכנה תגדל אם הוא ישוחרר. הם יבינו שהוא הצדיק וצריך לקיים את דבריו ההזויים. מדובר באנשים מסוכנים, הם כבר היכו בעבר כמה מהמתלוננים שהתלוננו נגדו ופצעו אותם. והם לא מפסיקים גם עכשיו, רק אתמול הם איימו לפגוע בחתן שלו צבי צוקר שלא מסכים עם המעשים הפוגעניים שלו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.