בית המשפט העליון הדהים: נתי גרוסמן חוזר למעצר

לאחר שבית המשפט בלוד החליט לשחרר את ראשי עיתון 'הפלס', בית המשפט העליון החליט להפוך את הקערה על פיה ולהחזיר את עורכי 'הפלס' לתא המעצר עד יום שישי.

לאחר שבית המשפט בלוד החליט לשחרר את ראשי עיתון 'הפלס', בית המשפט העליון החליט להפוך את הקערה על פיה ולהחזיר את עורכי 'הפלס' לתא המעצר – לאחר שבית המשפט קיבל את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

בניגוד לתחזיות ולאחר שכבר ראשי הפלג הירושלמי חגגו את שחרורם החליט בית המשפט להפוך את ההחלטה ולהחזיר את גרוסמן לכלא.  בהחלטתה קבעה השופטת דנה ארז כי גרוסמן, אלישיב, טריגר ויברוב ישובו לתא המעצר עד יום שישי בשעה 16:30. בית המשפט דחה את ההחלטות – וקבע כי אין להאריך את מעצרם של החשודים ב-7 ימים אך מנגד אין לשחררם.

מוקדם יותר הבוקר,  עורך עיתון 'הפלס' נתי גרוסמן שוחרר למעצר בית תחת מגבלות. מחוץ לביתו ברחוב בית וגן  בירושלים נערכה לו קבלת פנים חמה למי שמכונה "כאחד המוחות" שעומדים מאחורי ההפגנות של הפלג הירושלמי..

‏בקבלת הפנים השתתף רבה של שכונת בית וגן הרב עזריאל אוירבך, וכן כמה עשרות פעילי הפלג הירושלמי שקיבלו את פניו בשירה ובריקודים.

בניגוד לחוות הדעת המשטרתית, בית המשפט המחוזי בלוד הורה  הבוקר לשחרר את עורך הפלס נתי גרוסמן למעצר בית . כמו כן,  הורה בית המשפט לשחרר  את מנכ"ל העיתון שמוליק אלישיב ומנהל קו ההטרדות אברהם טריגר לבתיהם. המשטרה ביקשה צו עיכוב ביצוע שיאפשר לה לערער לעליון על ההחלטה,

כאמור, בניגוד להמלצת המשטרה שדרש להאריך את מעצרו של גרוסמן ב-7 ימים,  בית המשפט בלוד דחה את החלטת בית משפט השלום והורה לשחרר את גרוסמן אלישיב וטריגר.

פרקליטו של גרוסמן עורך הדין יאיר גולן אמר בבית המשפט בלוד כי גרוסמן לא מתכוון לשבש את החקירה. גולן הסביר כי "המשטרה לא הצליחה להביא הוכחות לכך שגרוסמן מהווה סכנה" וכי "גרוסמן בעל עבר פלילי נקי, עובדה  שלא מצדיקה את הארכת מעצרו כפושע מסוכן"

צילומים דוסינייעס: ‏Moshe Blau מחאת החרדים

צ. מחאת החרדים הקיצוניים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.