בית המשפט: הרב מצגר יוכל לצאת לחו"ל

ניצחון לרה"ר לשעבר: בית המשפט קבע כי הוא יוכל לצאת לחו"ל כדי להשתתף בשמחה משפחתית – זאת בניגוד לעמדת הפרקליטות

בית המשפט אישר לרב יונה מצגר, הרב הראשי האשכנזי לשעבר, לצאת לחו"ל. הרב מצגר, שנמצא בהליכים משפטיים בחשד לעבירות שוחד, ביקש לאחרונה לצאת לאירוע משפחתי בחו"ל. הפרקליטות התנגדה, בטענה כי הוא עשוי לברוח מאימת הדין. היום דחו השופטים את טענת הפרקליטות ויתאפשר לרב לצאת מישראל.

בפרקליטות הבהירו לבאי כוחו של הרב הראשי לשעבר כי הם חוששים שימלט מאימת הדין לאור החשדות החמורים נגדו, אולם כאמור הורה היום בית המשפט לאפשר את יציאתו מהארץ.

נזכיר, כי בחודש שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לבא כוחו של הרב מצגר, כי הוא החליט לאמץ את עמדת פרקליט המדינה ופרקליטת מחוז ירושלים והוא שוקל להעמידו לדין פלילי, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו.

הרב מצגר חשוד בעבירות רבות ובהן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, והכל תוך שהוא פועל במסגרת תפקידו ומנצל את מעמדו הרם.

על פי החשד, במהלך ביצוע העבירות וכתוצאה מהן קיבל הרב מצגר סכומי שוחד בהיקף (משוער) של כ-10 מיליון ש"ח, ומתוכם לקח לכיסו סך (משוער) של כ-7 מיליון ש"ח.

סנגוריו של הרב מצגר עורכי הדין דוד ליבאי, אירית באומהורן ואלעד רט הגיבו להחלטה: ״אנו סבורים שלא היה מקום להתנגדות התביעה לבקשתו של הרב מצגר לצאת לחו״ל לאירוע משפחתי כאשר הוצעו ערובות שיבטיחו את שובו לישראל. אנו מברכים על החלטת ביהמ״ש שקיבל את עמדתנו שאין שום ראיות או חשש שהרב מצגר לא יחזור לישראל במועד שנקבע״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.