בית המשפט כפה על עיריית אלעד: "הסמינרים יחוייבו לפתוח איזורי רישום"

בית המשפט קבע היום כי עיריית אלעד מבזה את פסק הדין של בית המשפט המחוזי. השופטת נאוה בן אור קבעה כי על עיריית אלעד לפרסם באופן מיידי בעיתונות כי "החלוקה לשיבוץ תלמידות בסמינרים לבוגרות בית יעקב תהיה חלוקה אזורית".

הקץ לאפליה? בית המשפט המחוזי בירושלים הכריע בפרשת איזורי הרישום באלעד, וקבע כי העירייה ביזתה את החוק וחייב אותה ליישם את החלטת בית המשפט תוך הטלת קנס על העירייה.

במסגרת עתירה שהגישו עמותת נוער כהלכה באמצעות עורכי הדין יואב ללום וראובן ביטון בשנת 2015 סוכם בין המדינה – משרד החינוך ועיריית אלעד ומוסדות נוספים בעיר אלעד – לבין באי כח העותרים מתווה אשר קובע למעשה איזורי רישום בעיר אלעד, הסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין בהסכמת כל הצדדים

עמותת נוער כהלכה באמצעות עורכי הדין יואב ללום וראובן ביטון שעקבו אחר הליך הרישום בעיר אלעד, מצאו כי פסק הדין המוסכם כאמור, לא מיושם כלל ועיקר, תוך שעיריית אלעד מתעלמת מהוראותיו ומבזה אותו, לפיכך הוגשה עורכי הדין יואב ללום וראובן ביטון בקשה לפי סעי' 6 לפקודת בזיון בית משפט

היום ניתנה החלטה הקובעת כי עיריית אלעד מבזה את פסק הדין של בית המשפט המחוזי.

השופטת נאוה בן אור קבעה כי על עיריית אלעד לפרסם באופן מיידי בעיתונות ובלוחות המודעות הודה בזה הנוסח:"החלוקה לשיבוץ תלמידות בסמינרים לבוגרות בית יעקב תהיה חלוקה אזורית. תלמידות מבית הספר בית יעקב באזור העליון באלעד יתקבלו לסמינר "דרכי חנה". כלומר הסמינר "דרכי חנה" יהיה מוזן מתלמידות בית הספר בית יעקב באזור העליון באלעד. תלמידות מבית הספר בית יעקב האזור התחתון באלעד יתקבלו לסמינר "לדעת חכמה". כלומר הסמינר "לדעת חכמה" יהיה מוזן מתלמידות בית הספר בית יעקב באזור התחתון של העיר".

כמו כן קובעת כב' השופטת נאוה בן אור כי בכל יום שלא יפורסם הפרסום כאמור תחויב עיריית אלעד בתשלום בסך 1000 ₪ ליום.

כמו"כ חוייבה עיריית אלעד לשלם לעותרים 15,000 ₪ הוצאות הבקשה לביזיון בית המשפט.

 

מעמותת נוער כהלכה נמסר בתגובה: ה"עוול שעשתה עיריית אלעד והסמינרים באלעד הגיעה לסיומה. אנחנו מברכים על התקדים של אזורי הרישום, וכעת החובה על השר דרעי לקיים את הבטחתו ולבצע אזורי רישום בכל הארץ".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.