בית המשפט הורה לשחרר ממעצר את הרב יוסף כהנמן(וידאו)

ביהמ"ש החליט לשחרר את אחיינו של הרב שמואל מרקוביץ' שנעצר אתמול בעקבות תלונה שהגיש דודו. "צעקות ונפילת כובע אינן מצדיקות מעצר", כתבה השופטת

המהומות בפונוביז': בית המשפט הורה למשטרה לשחרר ממעצר את הרב יוסף כהנמן, אחיינו של הרב מרקוביץ', שנעצר בחשד שתקף את דודו.

המשטרה ביקשה להאריך את המעצר אולם השופטת דחתה את הבקשה. "המקרה לא היה ראוי לבוא בשעריו של ביהמ"ש וצריך היה לשחרר את החשוד בתחנה. צעקות ונפילת כובע לא מצדיקה את המעצר", כתבה.

כזכור, עוד לילה סוער עבר על פונוביז' כאשר הרב שמואל מרקוביץ', ראש פלג ה"מחבלים" בישיבת פוניבז' בבני ברק, הגיש תלונה במשטרה נגד אחיינו בטענה שתקף אותו אתמול בלילה (ראשון). המקרה ארע על פי החשד ברחוב דסלר בבני ברק.

התקיפה לכאורה באה על רקע האלימות בין "המחבלים" לבין פלג ה"שונאים" בראשות הרב הרב אליעזר כהנמן. המשטרה עצרה את האחיין והבוקר הוא הובא להארכת מעצרו.

בעקבות המהומות והאירועים הקשים שוקלים במשטרת מחוז דן להוציא צו סגירה זמני לחלק מהפנימיות.

כזכור, האלימות בישיבה הגיעה אמש לשיא מביש חדש כאשר למעלה מ-10 נפגעו מגז מדמיע ומאלימות בזירת הישיבה. כחלק מאירועי הימים האחרונים החלו בחורים מפלג "המחבלים" להשתולל בהיכל בית המדרש בעיצומה של תפילת מעריב.

ע"פ עדות אחד הבחורים: מיד עם תחילת התפילה החלו בחורי "המחבלים" לשיר ולהתפרע ואף התיזו גז מדמיע בהיכל הישיבה.

הקטטה שהחלה במעריב נמשכה לאחריה ברחבת הישיבה כאשר על פי טענת בחורי פלג "המחבלים" הגר"ש מרקוביץ הוכה ונפצע קלות, בשל כך, הקטטה הפכה לאלימה ועשרות בחורים משני הפלגים התקוטטו ביניהם וחלקם אף נפגעו מהתזת גז מדמיע.

כוחות גדולים של מד"א הגיעו לזירה וטיפלו פצועים במקום. רוב הבחורים לא התפנו לבתי החולים לאחר שלא התאפשרה כניסת רכבי ההצלה למתחם. כ-13 בחורים פונו לבת החולים איכילוב ומעיני הישועה בבני ברק לאחר שנפגעו משאיפת גז מדמיע. ראש ישיבת פוניבז' הגרח"פ ברמן הגיע במהלך הערב לבקר את הפצועים בבית החולים איכילוב.

[alooma ref="9e18e0a8107604db0227a7790a2aaa15.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]

unnamed

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.