בית המשפט שלח את הטייקון נוחי דנקנר לכלא

בית המשפט המחוזי בת"א גזר הבוקר (שני) שנתיים מאסר בפועל על איש העסקים נוחי דנקנר, שהורשע בעוון הרצת מניות חברת אי.די.בי. דנקנר ישלם 800 אלף שקל קנס. { הולך לכלא}

בית המשפט המחוזי בת"א גזר הבוקר (שני) שנתיים מאסר בפועל על איש העסקים נוחי דנקנר, שהורשע בעוון הרצת מניות חברת אי.די.בי.  דנקנר ישלם  800 אלף שקל קנס.

שותפו של דנקנר איתי שטרום, ירצה 12 חודשי מאסר בפועל. השופט חאלד כבוב דחה את תחילת המאסר ב-45 ימים.

 

"העבירות בוצעו על ידי הדמות המוכרת והמשפיעה ביותר במשק בישראל באותה תקופה", פתח השופט כבוב את הקראת גזר הדין. "הפרת האמון כלפי הציבור היתה משמעותית. המטרה – להציל את שליטתו בחברת אי.די.בי. הביאה אותו לפעולות רבות, לגיוס כל זמנו ומירצו, חלק בפעילות לגיטימית כדי להציל את שליטתו בחברה אך גם באופן אסור".

"העליון קבע לאורך השנים מדיניות מחמירה לגבי עבירות צווארון לבן וניירות ערך, ועלינו להעדיף את האינטרס הציבורי", הוסיף השופט. "ברור שדנקנר נופל מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. נטען עליו שאיבד את מפעל חייו. אני מקבל את הטיעון שמאסר יפגע גם ביכולת שלו להיפרע מנושיו".

השופט כבוב הזכיר גם את סוללת עדי האופי, שבאו להגנתו של דנקנר. "הוצגו 62 מכתבי עדות אופי כולל משועי הארץ ואזרחים מהשורה שדנקנר סייע להם", ציין כבוב. "הוצגו תעודות הוקרה רבות. "היו גם מכתבים מחברים למילואים, מפקד חיל הים ומפקד הימ"מ. רוח ההתנדבות של דנקנר עולה מהם בבירור".

"דנקנר גייס את בני משפחתו והעדים, לרבות דורון אלמוג, שסיפרו על מחויבות לפריפריה ולנוער", הוסיף השופט. "הוא גם תרם מכספו הפרטי לאורך השנים ולא רק מכספי החברה. מעטים יכולים לטעון לתרומה למדינה, לרבות המכתב מהנשיא שמעון פרס ז"ל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.