בית הספר "בית מלכה" באשדוד הוא ממצטייני המיחזור של ישראל

מעל 4.5 מיליון בקבוקי משקה נאספו בשנת הלימודים האחרונה על ידי תלמידי ישראל והניבו למוסדות דמי פיקדון בסך של כ- 1,359,000 ₪.

במקום השני במיחזור זכה בית הספר בית מלכה מאשדוד שמיחזר מעל- 91,000 בקבוקים וקיבל פיקדון של מעל 27,000

 

בטקס הענקת אותות המיחזור לשנת 2016, שהתקיים השבוע זו השנה ה-6 ברציפות, הוענקו לבתי הספר וגני הילדים, מובילי המיחזור בתחום מיכלי משקה החייבים בפיקדון, אות הוקרה  על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים ותרומתם הרבה לסביבה.

בין המקומות הראשונים במיחזור נמצא בית ספר  בית מלכה מאשדוד שמיחזר מעל- 91,000 בקבוקים וקיבל פיקדון של מעל 27,000 ₪

 

מכל מוסד חינוכי הגיעו נציגים לקבלת התעודה והגביע מהשר להגנת הסביבה זאב אלקין, סמנכ"ל בכיר לשלטון המקומי במשרד להגנת הסביבה, מר גיא סמט, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה הגב' נחמה רונן, ומנכ"ל אל"ה, מר חיים זרביב.

 

השנה, חל גידול של 20% באיסוף מיכלי משקה החייבים בפיקדון על ידי מוסדות החינוך בישראל, ונשבר שיא המיחזור במוסדות החינוך ובגני הילדים בישראל עם למעלה מ-4.5 מיליון בקבוקים שנאספו. כמו כן, הורחב מעגל המיחזור בקרב מסגרות חינוכיות נוספות – לראשונה, מקבלים את אות הצטיינות המיחזור לשנת 2016 גם תנועת נוער ומרכז קהילתי.

 

מזה כ-10 שנים, עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ תחת הכותרת "מיחזור זה כל הסיפור" לעידוד תלמידי בתי הספר וילדי הגנים לאסוף בקבוקים ומחנך אותם לפעילות ירוקה והתוצאות ניכרות בשטח, בשיעורי מיחזור ההולכים וגדלים מידי שנה.

שנת הלימודים תשע"ו  רשמה שיא בכמות המיחזור – כ- 4,530,000 מיליון בקבוקי משקה נאספו ב-2016, תמורתם קיבלו מוסדות החינוך דמי פיקדון בסך של כ- 1,359,000 שקלים. מוסדות החינוך שהצטיינו בשיעורי המיחזור נהנו מדמי הפיקדון על מכלי המשקה שמיחזרו, וזכו ליהנות מפעילויות ששימשו לרווחת הילדים והנוער: ימי עיון, סדנאות, שיעורי עזר, הצגות, רכישת ציוד ועוד, והחשוב ביותר זה הטמעת הרגלי מיחזור בקרב דור העתיד.

 

 

נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: "הדור הצעיר של ימינו הוא בעל מודעות סביבתית גבוהה ומחובר לערכים גלובליים. אם בדרך כלל ההורה הוא הגורם המחנך בבית, הרי שבתחום המיחזור חל מהפך והוא נמצא ללא ספק במגרש המשחקים של הילדים.

 

חיים זרביב, מנכ"ל אל"ה ציין: פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם מוסדות החינוך ברחבי הארץ נותן אותותיו בשטח – ילדים המקפידים למחזר במסגרת בית הספר וגני הילדים משפיעים גם על שאר בני המשפחה וממחזרים גם את הבקבוקים המשפחתיים באמצעות המחזוריות שבקרבת ביתם. בשנים האחרונות אנו עדים לתמורות שעובר הציבור בתחום המיחזור, תוצאה של השקעה בחינוך והסברה ומודעות גוברת לחשיבות הנושא".

 

 

תאגיד המיחזור אל"ה מוביל מזה כעשור את מהפכת המיחזור בישראל .

שנת 2016 הסתכמה עם מיחזור של כ-660 מיליון מיכלי משקה החייבים בפיקדון שהם  כ-78%, מיחזור מכלל מיכלי המשקה החייבים בפיקדון שנמכרו בשנה זו.

התאגיד פועל למיחזור בשני ערוצים עיקריים: ערוץ המיחזור הוולנטרי של בקבוקי ליטר וחצי משפחתיים באמצעות  מעל ל- 22,000  מיחזוריות הפזורות ברחבי הארץ ומיחזור של מיכלי משקה החייבים בפיקדון הנאספים מכלל הציבור בשיתוף מוסדות החינוך, רשתות המזון והפעלת 20  מרכזי מיחזור עירוניים. מאז הקמתו מוחזרו מעל 8 מיליארד בקבוקים משפחתיים של ליטר וחצי וכן בקבוקים החייבים בפיקדון.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.