בית חב"ד בקאסול מציג: סדר פסח עם הרבה מאוד יין

"אנו מצווים להוראתו של הרבי כי כל יהודי החפץ בכל יוכל לשבת ולהשתתף בסדר פסח"

מאות הישראלים שישהו במהלך חג הפסח הקרוב בעיר קאסול שבצפון הודו וישתתפו בסדר הפסח המרכזי שיתקיים בבית חב"ד במקום, ישתו הרבה יותר מ- 4 כוסות יין. הרבה הרבה יותר…

למעשה, על פי התוכנית של שליח חב"ד בקאסול הרב דני וינדרבאום, כל משתתף צפוי לגמוע במהלך הערב כליטר יין אדום יבש ו"מי שיתנהג יפה, יקרא את ההגדה ויישאר ער עד סוף הסדר, יקבל כצ'ופר… עוד בקבוק יין".

סדר הפסח בעיר קאסול, הנחשבת ל'ישראל הקטנה' בהודו, בשל אלפי הישראלים המגיעים למקום, נחשבת לאחד מסדרי הפסח הגדולים בעולם. כאמור, למעלה מ- 500 איש כבר נרשמו והרב וינדרבאום ורעייתו הרבנית רבקה הילה, נערכים לקליטה של עוד ישראלים ש'יגיעו ברגע האחרון'…

בשבועות האחרונות שהה הרב וינדרבאום בישראל, כדי להוביל ולפקח על המבצע הלוגיסטי המורכב של הכנת והטסת המוצרים לחג ובראשם- מאות ק"ג של מצות ומאות בקבוקי יין אדום יבש, בסה"כ כ- 400 ליטר יין.

אגב, הכבודה יחד עם הרב דני , רעייתו וארבעת בנותיהם, עשו את הדרך חזרה להודו, בטיסת איר אינדיה ההיסטורית שעברה מעל ערב הסעודית.

כבר עכשיו ברור לרב דני כי עד שבקבוקי היין יונחו על שולחן הסדר בבית חב"ד בקאסול, צפויים לו שעות לא פשוטות מול השלטונות והמכס בהודו, ש"מקשים מאוד על הכנסת אלכוהול בכלל ויין בפרט להודו. ברוך השם, למדנו להתמודד עם הבירוקרטיה ההודית ואנו ערוכים מבעוד מועד, להבטיח שכל המשלוח הגדול הזה יגיע במלואו ובזמן לבית חב"ד בקאסול".

"אנו מצווים להוראתו של הרבי כי כל יהודי החפץ בכל יוכל לשבת ולהשתתף בסדר פסח, כבן חורין אמיתי. זו הזדמנות לקרב את הרחוקים, לכן הרבי ביקש לקיים בכל פינה בעולם סדרים ציבוריים, כדי שגם הבן החמישי ישתתף בליל הסדר, אותו בן שבכלל לא ידע עד היום מה זה סדר ומה זו הגדה ומצה", הדגיש הרב וינדרבאום.

כאמור, העיר קאסול הנמצאת בצפון הודו בהרי ההימלאיה, נחשבת 'יעד מועדף' עבור ישראלים הנוסעים להודו, לא רק לטייל, אלא גם ל'חפש את עצמם'. הייחודיות של המקום ובעיקר המפגש הבלתי אמצעי עם אותם ישראלים, שחלקם מגיע למקום כשהוא במצב נפשי לא פשוט, הביאה את שליח חב"ד במקום, לעמול במשך כשנתיים על ספר מרתק היוצא בימים אלה לאור 'אלוקים והאדם'. "הספר למעשה מחבר בין האדם לבורא, מקרב ליהדות. הוא מתבסס על מקרים אמיתיים שהתרחשו במהלך 15 שנות שליחותנו בקאסול, כיצד הצלחנו לקרב ישראלים שהיו במצב נפשי מאוד קשה, אבל בסוף חזרו לעצמם ועוד יותר מכך גילו את העולם הנפלא של היהדות והחסידות", הדגיש המחבר הרב דני וינדרבאום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.