פוגרום בבית הכנסת: "מקומם של היהודים בתנור" (וידאו)

שורה של מקרי אנטישמיות בארצות הברית: בשיקאגו תועד אתמול (שבת) אנטישמי כשהוא משחית את אחד מבתי הכנסת הוותיקים בעיר. המשחיתים השאירו במקום מדבקות עם צלבי קרס. צפו {אנטישמיות בארה"ב}

אנטישמיות בארצות הברית: בשיקאגו תועד אתמול (שבת) אנטישמי כשהוא משחית את אחד מבתי הכנסת הוותיקים בעיר. המשחיתים השאירו במקום מדבקות עם צלבי קרס.

בסרטון נראה  המשחית עם מסכה על פניו יוצא מתוך רכב מסחרי, ניגש לבית הכנסת ומנפץ את שמשת החלון. לאחר מכן הוא נראה נמלט מהמקום. במשטרת שיקאגו פרסמו את התיעוד של התקרית, ובנשוא נפתחה חקירה, אך לא בוצעו כל מעצרים.

 

אם לא די בכך הלילה רוססו כתובות אנטישמיות על קיר הרכבת התחתית בניו יורק. "מקומם של יהודים הוא בתנור", נכתב על הקירות. אחד הנוסעים פרסם בעמוד הפייסבוק שלו את המקרה הקשה בו תיאר על האירוע. "עליתי על הרכבת התחתית הלילה במנהטן ומצאתי צלבי קרס על כל פרסומת וכל חלון", סיפר גרגורי לוקאס. "היה שקט ברכבת וכולם בהו זה בזה בתחושה לא נעימה, בלי לדעת מה לעשות".

בשלב מסוים, סיפר לוקאס, אחד הנוסעים קם ממקומו ואמר "אנחנו צריכים אלכוהול". הוא מצא מגבון והתחיל לעבוד – לנקות את הקירות מהכתובות. "מעולם לא ראיתי כל כך הרבה אנשים שמחפשים בתיקים שלהם ובכיסים שלהם אחר מגבונים", כתב עוד לוקאס. "בשתי דקות, כל הסמלים הנאצים נעלמו". מיד אחרי מבצע הניקיון, הנוסעים כבר הרגישו קרובים יותר והחלו להחליף דעות.

"אני מניח שזו אמריקה של טראמפ", אמר אחד הנוסעים, ואחר ענה לו: "לא זו לא, לא הלילה ולא אף פעם, לא כל עוד לתושבי ניו יורק העקשנים יש מה להגיד בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.