הערבים מבילעין התפשרו – בתי כנסת במודיעין עילית ניצלו מפינוי והריסה

בתי כנסת בשכונת 'גרין פארק' ניצלו מפינוי לאחר שנציגי בעלי הקרקע מבילעין הסכימו להשכיר את השטח לעמותות המפעילות את בתי הכנסת כך חושף אתר מודיעין נויז.

ע"וד שרה קאופמן מירושלים, היא זו שמייצגת את בעלי הקרקע השנויה במחלוקת במודיעין עילית שעליה נבנו שלושה בתי כנסת.

 לאחר מאמצים היא הגיעה להסכמות לפיהן יושכרו המגרשים שעליהם נבנו בתי הכנסת בלא היתר, במהלך הזה  שנקטה ניצלו שלושת המבנים מפינוי והריסה.

"כאישה שומרת מצוות אהיה האחרונה שארצה שבתי כנסת יפונו או חלילה ייהרסו, אבל לא הייתה לי ברירה אלא להודיע שבתי הכנסת נבנו על קרקע שלא בבעלותם. הקרקע היא בבעלות הכפר בילעין, ולכן תלינו הודעות אזהרה על בתי הכנסת בדרישה לפנות את המבנים. אני שמחה שההודעות עשו את שלהן", אמרה עו"ד קאופמן, "מדובר בבעלים שהיה צורך להגן על זכויותיו בקרקע שאליה פלשו והציבו בה שלושה מבנים שבהם פועלים בתי הכנסת, ולא מכבר גם הוחל בהקמת ישיבה במקום. לכן ביקשתי שיחתמו על הסכמי שכירות, כדי שלא יתפסו חזקה על הקרקע".

" בתי הכנסת הם של ישיבות ה'פרושים' וה'מתמידים' במודיעין עילית. מוטי מייבסקי, תושב העיר, סיפר  כי "יש כמה מובלעות קרקע באזור שהבעלות שם לא ממש ברורה, אבל ניתנו אישורים בעל פה להקים את בתי הכנסת שבהם מתפללים יום יום מאות בני אדם". כעת, כאמור, נמצא פתרון למשבר.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.