בית מתתיהו: ראש הישיבה אסר על הבחורים להתפלל עם 'בעלי בתים' במודיעין

סערה בישיבת בית מתתיהו: ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר הורה לתלמידו שלא לשהות במחיצתם של מניין בעלי בתים שמתקיים בשמחת תורה במודיעין.

סערה בישיבת בית מתתיהו: ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר הורה לתלמידו שלא לשהות במחיצתם של מניין  בעלי בתים שמתקיים בשמחת תורה במודיעין.

ארגון "איילת השחר" שפועל לקירוב רחוקים פנה למספר בחורים מישיבת 'בית מתתיהו' וביקש מהם לבוא ולהצטרף למניין של בעלי בתים בעיר מודיעין. במניין משתתפים גם לא מעט אנשים שרחוקים מהדת.

הבחורים נענו לפניית ארגון 'איילת השחר' ארזו מזוודות והתארגנו לקראת שמחת תורה, בכדי לשמח את הרחוקים שבשדות בשמחת התורה.

הבחורים שמרו את העניין בסוד, אלא שהבוקר הדליף אחד הבחורים – לראש הישיבה את דבר נסיעתם למודיעין, ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר ניגש לבחורים והודיע להם כי "הוא לא מאשר להם לשהות במודיעין ללא רשותו".

הבחורים עצמם זועמים, אחד הבחורים אומר בשיחה ל'קוקר' כי הארגון עצמו נותר ללא מתנדבים שיתפללו בחג עם האחים ממודיעין, "לא נעים לבטל, וגם עוד יותר לא נעים  שכובלים אותנו ולא מאפשרים לנו לצאת מהמסגרת הישיבתית", הוא אומר.

מנגד, היו בחורים שהצדיקו את ראש הישיבה וטענו כי שמחת חג עם בעלי בתים פוגמת בשמחת תורה של בן הישיבה ולפיכך צודק ראש הישיבה שאסר על הבחורים ללמוד עם בעלי הבתים.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגובות מפגרות [ברובן הגדול] לכתבה מפגרת [ברובה הגדול]
  תתחילו להשקיע קצת

  צביקה |
  הגב
 2. כל הדיאלוג פה הוא לא רלוונטי, כל עוד הסיבה שמחמתה הרב ויסבקר אסר ידוע…

  דודי |
  הגב
 3. בע"ה

  לאן הגענו?
  ראש ישיבה לא מאשר לבחורים ללכת לשמח יהודים בשמחת תורה?

  יעקב |
  הגב
 4. מה לא ברור?

  אם הם מסתירים ממנו את זה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. לא ברור מה מקור ההתנגדות, האם מחמת שהרב הראשי הרב דוד לאו שליט"א בוגר ישיבת בית מתתיהו עולה מחר כחתן תורה בבית הכנסת של "איילת השחר" במודיעין??????

  אחד מהורי התלמידים המודאגים |
  הגב
  • וכי דעת הבחורים משנה כאן? ראש הישיבה אחראי לרוחניותם של הבחורים, ודעתו ע"פ ניסיונו והשקפתו היא הקובעת. וכך היה לעולמים. גם כשאני הייתי בחור באחת הישיבות המשגיח אסר משהו דומה על הבחורים, ורק אחרי שנים הבנתי כמה הוא צדק!!!נזכור את דברי הגמרא "אין אדם עומד על דעת רבו אלא אחרי 40 שנה"

   אבי |
   הגב