בית ספר לבנות במבנה של הבנים • מנהל הת"ת ממודיעין עילית: "השתלטו לי על החיידר"

בצל מהלך ההיפרדות של אנשי 'הפלג' מהמוסדות הליטאיים בוצעו ניסיונות השתלטות על מבנים קיימים עבור מוסדותיהם, כך במודיעין עילית, מנהל ת"ת 'עמל התורה' הרב מאיר רוז שהקים את הת"ת בעשר אצבעותיו זועק על ניסיון השתלטות של אנשי 'הפלג' על הת"ת תוך כדי בעיות צניעות חמורות בהיות ילדי החיידר באותו בניין עם בנות בית הספר

בצל מהלך ההיפרדות של אנשי 'הפלג' מהמוסדות הליטאיים בוצעו ניסיונות השתלטות על מבנים קיימים עבור מוסדותיהם, כך במודיעין עילית, מנהל ת"ת 'עמל התורה' הרב מאיר רוז שהקים את הת"ת בעשר אצבעותיו זועק על ניסיון השתלטות של אנשי 'הפלג' על הת"ת תוך כדי בעיות צניעות חמורות בהיות ילדי החיידר באותו בניין עם בנות בית הספר.

בראיון לקו החדשות 'מרכז החדשות' אמר הרב מאיר רוז, "הם החליטו לפתוח בית ספר לבנות בשנה הקודמת, לאחר שהמבנה היה צר מלהכיל בשל כך שגדלו ל-12 כיתות הם נכנסו למבנה התלמוד תורה".

לדברי הרב רוז, רב העיר הגאון רבי מאיר קסלר נמצא בסוד העניינים אך בחר שלא להתערב בפומבי, לדבריו, נוצרו בעיות צניעות חמורות בגלל כניסתם של הבנות לאותו מבנה בו לומדים ילדים, :"הם מבינים שיש כאן בעיה הלכתית, יש על ידנו ועל הבניין בקומה הרביעית העירייה הוסיפה על המבנה שטח נוסף שם יש ישיבות קטנות יש מדרגות משותפות לישיבה קטנה שעל ידינו והבחורים והבנות יעלו מאותם מדרגות".


הרב מאיר רוז
הרב מאיר רוז

"קיבלתי פניות מהורים של הבנות שם שמכירים אותי הם מאוד מזדעזעים שדווקא הם שמציגים את עצמם כקיצוניים יותר הם נופלים בכזו רשת, בבניין יש 3 קומות ויש אפשרות של פיתרון פשוט אם הבנות עולים במעלה ההר הם יכולים להיכנס בכניסה נפרדת, אך הם טוענים שזה מטריח את הבנות והם לא רוצים לעשות את הפיתרון הזה, אמרתי להם שזה מראה כמה שהם עושים חורבן במידה חמורה, הם מפסיקים לימוד תינוקות של בית רבן לא לשבח אלא לגנאי, הם מצטרפים לטיטוס שהחריב מקום מקדש".

יצויין כי המבנה שייך לתלמוד התורה הוותיק "עמל התורה" בניהול המחנך הרב מאיר רוז. לפני תקופה ראשי ביתצ הספר של 'הפלג' במודיעין עילית פנו למנהל הכספי של החיידר שמונה לתפקידו על מנת לשקם את הת"ת מהקשיים הכלכליים שנקלע אליהם, ב'פלג' קיבלו ממנו חלק גדול מהמבנה, תמורת טובות הנאה , כאשר במבנה ימשיך להתקיים חלק מהחיידר, אך מסתבר כי הדבר נעשה מאחורי גבו וללא ידיעתו של המנהל ומקים הת"ת הרב מאיר רוז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.