צפו בוידאו: אלי כהן ותומכיו מפגינים ברחובות העיר בית שמש נגד אבוטבול

בשעה זו עשרות מכוניות של תושבי העיר הותיקה מצביעי אלי כהן עושים את דרכם בתוך השכונות החרדיות ןמביעים את מחאתם . מנסים לעורר פרובקציה.

מאות תושבים יוצאים עם שיירות שלימות ומגאפונים בידיהם וזועקים "לא ניתן להפוך את בית שמש לחרדית", ובראשם ראש העיר שהפסיד אלי כהן שמשלהב את התושבים של העיר לזעוק ולהפגין נגד בחירת העיר בידי החרדים כלשונם.

שמועות על זיופים שהגיעו, התבררו כנכונות. "ככה הם רוצים לנהל את העיר הזו", טען כהן. "ככה הם ניהלו אותה כנראה בחמש השנים האחרונות, אסור שזה יקרה". התושבים זועקים בגרונות ניחרים "משה אבוטבול הביתה", והם רוצים את "אלי כהן" לראשות העיר.

יצויין כי למרות שמועמד החרדים משה אבוטבול ניצח בהפרש ניכר וברור, עד לרגע זה לא התקשר המפסיד אלי כהן לברך את אבוטבול כמקובל, במערכת הפוליטית המקומית בבית שמש הרימו גבה והתפלאו מאוד על כהן לנוכח התנהלותו.

למרות כל ההפגנות נשמעים גם קולות אחרים של חילונים, א תושבת חילונית שגרה בבית שמש אומרת ל"קוקר": "הרי ברור שאדון אבוטבול אינו ראש עיר מוצלח, בקדנצייה הקודמת היה צורך להעיף את דני וקנין שהביא את בית שמש לשפל של ממש. לעומתו אכן מוישה אבוטבול היה בחור יותר טוב. אבל כעת נוצרה הזדמנות למועמד אחר שיכול היה לקחת את הכסא בלי מאמצים גדולים מדי.
מה עשה האידיוט אלי כהן, הצהיר מעל כל במה שהוא הולך להיות אויב החרדים, הכין תכניות זוועה ל'יום שאחרי' ונפנף כמו אידיוט מול החרדים שעוד חשבו בדעתם לתמוך בו כאילו הוא שור זועם שיוצא לנגוח, כתוצאה הייתה התלכדות גורפת נגדו ולחרדים לא נותרה ברירה אלא לצאת נגדו בכל הכח".

התייחסות ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול:
"הרעיון לחלוקת העיר בית שמש, מורכב מצביעות, עזות פנים ודמיון מוגבר. עצם הצגת הדרישה לפיצול העיר בעקבות תוצאות הבחירות העיר הן עלבון לנאורות ולדמוקרטיה של החברה הישראלית, ומהווה סוג של מבחן האם ניתן לשנות את כללי המשחק הדמוקרטי לאחר ההפסד, ישנן ערים בהם הדמוגרפיה פעלה בכיוון ההפוך ואף אחד לא העלה על דעתו דרישה מופרכת כזו.
לעצם הרעיון, הוא אינו מעשי, הן מבחינת עמדת הממשלה ומשרד הפנים לאיחוד רשויות ולא לפיצולן, והן בעובדה הפשוטה שלא ניתן לחלק רחובות ולהקים חומות בתוך בניינים מעורבים.
בנוסף, הוא גם לא משתלם, כיוון שבזכות בניית השכונות החדשות, הזרמנו תקציבי עתק לשדרוג ופיתוח תשתיות בעיר הותיקה, כתוצאה מהסכמי "חדש מול ישן" אותם חתמתי מול משרד השיכון.
חשוב להדגיש, כי בניגוד לרושם הנוצר לפעמים בתקשורת. רוב תושבי העיר חיים יחדיו בהרמוניה ובאחדות, ולשם כך אני משקיע מאמצים מרובים ופועל רבות לפיוס בין המגזרים השונים, ואף הקמתי את השולחן העגול, בו חברים נציגים מרכזיים מכל הקהילות השונות בעיר, חילוניים, חרדיים ודתיים ואפילו נציגי העדה החרדית, הפועלים יחדיו לפתרון סוגיות השנויות במחלוקת ולהידברות אמיתית ושקטה".

צפו בוידאו תושבי בית שמש בוחרי אלי אלי כהן זועמים כעת ויוצאים להפגין ברחובות:

צפו בסיקור התקשורת – באדיבות ערוץ 10

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.