בית שמש: קיצוניים הניפו דגל פלסטין(וידאו)

הסיקריקים הקיצוניים לא נחים לרגע ולא מוותרים על אף פריים: אנשי הפלג הקיצוני 'נטורי קרתא' וסאטמר הגדילו לעשות בבית שמש ויצאו לרחובה של עיר כדי להפגין נגד המדינה וראש העיר החרדי משה אבוטבול. הקיצוניים הניפו דגל פלסטין וקראו בגנותה של המדינה. צפו.

הסיקריקים הקיצוניים לא נחים לרגע ולא מוותרים על אף פריים: אנשי הפלג הקיצוני 'נטורי קרתא' וסאטמר הגדילו לעשות בבית שמש ויצאו לרחובה של עיר כדי להפגין נגד המדינה וראש העיר החרדי משה אבוטבול.

במהלך טקס 'יזכור בכיכר רסידו, של מספר תושבים כחלק ממפגן תמיכה בחיילי צה״ל אירעה תקרית בין תושבי השכונה לחרדים קיצוניים, כאשר דגל אשף הונף על ידי אחד הסיקריקים. הנפת הדגל יצרה פרובוקציה ומהומה באזור.

[vimeo 125684777 w=500 h=275]

אחד מתושביה החרדים של העיר בית שמש אמר ל'קוקר': "נפשנו נקעה מהמחאות של הקיצונים נגד עמדת הנהגת הציבור החרדי כולו", "הם הורסים כל חלקה טובה בציבור החרדי ויוצרים הסתה וחילול ה' בקרב הציבור הכללי. הציבור החרדי לא מזדהה עמם מהזווית האידיאולוגית, וודאי שלא כשמדובר בנערים פוחזים המקדשים מעשי וונדליזם בשם הדת. זה כבר עניין למשטרה שחייבת למצות עמם את הדין".

דווקא היום, כשישראל מתייחדת עם זכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בחרו חסידי "נטורי קרתא", להפגין בגנות המדינה – ולהניף דגל פלסטין.

חרדי תושב האזור סיפר כי הפגנות "נטורי קרתא" השנה נשאו אופי חריף יותר מאלה שקיימו חברי הקבוצה בימי הזיכרון בשנים עברו. "הם קראו קריאות בגנות ישראל וכתבו בשלטים כי 'יהודים אינם ציונים'. עם זאת, ציין האיש כי התנהגותם של חברי הקבוצה, הנחשבת לפלג קיצוני במיוחד, אינה מקובלת על רבים מבין החרדים המתגוררים בסביבה, שלדבריו אף מנסים להוקיע אותם.

20150422063257 (1)

20150422063257

1429708460.5774

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מאד מתפלאה שדווקא אתם אתר חרדי(?) מסקרים את הארוע לא כפי שהיה.
  נכון, שהקנאים הגזימו כמו תמיד…
  אבל עוד יותר נכון שהקבוצה שבאה לתמוך בחיילי צה"ל, לא היתה כזאת תמימה, הם באו כדי להתגרות ולהנות מהתוצאות….
  עוד לא שמעתי על תפילת יזכור עם דגלי ישראל מתנופפים….

  בית שמשית |
  הגב
 2. מעניין שהצלם ה"חילוני" שאול גולן כותב "נגעלתי מלצלם את הדוסים שלא עומדים בצפירה" ואתם ה"חרדים" הולכים ומצלמים ומפרסמים את אותו קומץ שהחילוני נגעל.

  חיים |
  הגב
  • קומץ???? די כבר אם התירוץ המאפן הזה. הם כבר לא קומץ ולא נעליים.

   תושבת בית שמש |
   הגב