בית שמש: בכירי העירייה החרדים נעצרו בחשד לשחיתות

עשרה חרדים מבכירי אגף תכנון ובניה בעיריית בית שמש, נעצרו. בכיר בעירייה ל'אקטואליק': "כבר תקופה ארוכה שידענו שזה יקרה בסוף"

הבחירות המקומיות המתקרבות, שיתקיימו בעוד פחות מחמישה חודשים, מביאה גם לסיר לחץ חיצוני בבית שמש: המשטרה פשטה הלילה על דירות של בכירים חרדיים בעיריית בית שמש, ביניהם בכיר מאוד מהעירייה ששמו אף עלה כמועמד לראשות העיר, עד שירד בסופו של דבר בשל רבני התנועה בה הוא חבר. אותו בכיר היה אמור לצאת הלילה לחו"ל עם שורה של אישי ציבור חרדים לביקור בפולין, אך ברגע האחרון, כאמור – נעצר.

לטענת המשטרה, מדובר בעבירות של שחיתות ציבורית ועבירות של מס הכנסה, והבוקר הם יבאו להערכת המעצר.

יעקב, תושב בית שמש שהיה עד למעצרים, מספר ל'אקטואליק': השוטרים הגיעו בשעות הלילה המאוחרות כדי לבצע את המעצרים. אנחנו חשבנו כמו תמיד שמדובר במעצרים של סיקריקים והנטורי קרתא, עד שאחד השכנים כתב באחת מקבוצות הוואצפ מי העצורים והבנו שיש כאן דרמה של ממש. היו הרבה כוחות משטרה, וכנגדם היו גם את הקריאות שאנחנו רגילים לשמוע, 'נאצים' וכו'".

ראש העיר משה אבוטבול מסר הבוקר: "העיריה סומכת על רשויות החוק שיסיימו את החקירה בהקדם ומקווה ומצפה לחפותם של העצורים".

בכיר בעיריית בית שמש אומר ל'אקטואליק': "זה היה ידוע כבר תקופה אורכה שהם הולכים להיעצר, רק לא ידעו מתי זה יקרה. היו בטוחים שזה כבר יקרה אחרי הבחירות, אבל מסתבר שהמשטרה לא חיכתה".

בהודעת המשטרה נמסר: "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית ומעיבות על ניהול שגרת חיים תקינה לאזרחים נורמטיביים, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות נוספות, פתחו הבוקר היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 ורשות המיסים בחקירה משותפת גלויה, בתום תקופה ארוכה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

"בשעות האחרונות נעצרו 10 חשודים לחקירה באזהרה ועוכב חשוד נוסף בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. בין העצורים עובדי ציבור בכירים ברשות מקומית.

"מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא עם חקירות מס הכנסה ירושלים ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז ירושלים ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית.

"על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, קיבלו לכאורה במסגרת תפקידם טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק.

"עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.

"החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.