בית שמש: החרדים נחלו מפלה

לפי הדלפות של האנשים הקרובים למכרזים, מסתמן כי רק מספר קבלנים השתתפו במכרזים אלו. פחות מ-700 דירות ייבנו. מתווך חרדי: "אף ח"כ חרדי לא עזר" { המחיר למשתכן }

יום הדין של הדיור החרדי: אתמול היה היום האחרון להגשת המכרזים בבית שמש, במסגרת מחיר למשתכן. היה זה המכרז הגדול ביותר בסוג זה. מעל-4000 משפחות, רובן מאנ"ש, יכלו לפתור את מצוקת הדיור שלהן. במקום הטוב ביותר בארץ. בלי ערבים. ובמחירים של ירוחם והר יונה.

אלא שלפי הדלפות של האנשים הקרובים למכרזים, מסתמן כי רק מספר קבלנים השתתפו במכרזים אלו. פחות מ-700 דירות ייבנו. והשאר ייאלצו להמתין עד ביאת גואל צדק  או עד שמישהו יתעניין בגורלן באמת.
משמעות הצעד, הינה בשורה קשה לאלפי משפחות, שיצטרכו להירשם על מעט דירות, ולהמתין לתוצאות ההגרלות. מאידך, זה עתיד להזניק את המכירות של הפרוייקטים המרוחקים. כאשר אנשים רבים, יפסיקו "לשבת על הגדר".
נתן רוזנבלט מנהל תייון גור בארץ מעריך בשיחה לקוקר "כי גם בחריש, שם המכרזים ל2200 דירות ייפתחו בעוד כשבועיים, יחזור המצב הזה על עצמו".
רוזנבלט מאשים את הנציגים החרדים שלא עשו די, "חבל שנציגינו (22% מהקואלציה) לא דאגו ללוות את הפרוייקט הזה. חבל גם שאיש מהם (מלבד מקלב 5 דקות) לא טרח להשתתף אתמול, כשהכנסת דנה בנושא קבוצות הרכישה . כשזעקתי שם את זעקת 5000 המשפחות החרדיות שקנו דירה לפני עשור וקבלו רק תירוצים", הוא מאשים.  לצערי האמת תהיה אחת: אותה אמת שחוזרת על עצמה שוב ושוב, החל מחורבן חריש ועד בכלל: המשפחה החרדית הקטנה, מעניינת רק אם אפשר להרוויח ממנה, וקצת בערב בחירות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.