בית שמש: השטח רדום • במטות פועלים מסביב לשעון

זר שיסתובב בבית שמש, מן הסתם לא יעלה על דעתו כי בשבוע הבא יתקיימו בחירות חוזרות. למרות שהעיר מנפקת כותרות סדרתית לתקשורת, לא ניתן לחוש בשטח את אווירת הבחירות. מלבד כמה שלטים, עיר השמש העולה נותרה בדמדומיה.

אולם מי שיכנס לתוך המטות של המתמודדים, שם לא שקט,  ראש העיר עובר מחוג בית למשנהו.   גם יו"ר תנועת ש"ס חה"כ הרב אריה דרעי כנראה לא ישכח את בית שמש אחרי החודש האחרון, אחר שכמעט כל יומיים הוא קפץ לגיחה בעיר, פעם של שעה ופעם של שעתיים, כשכמובן היעד שלו היא להביא לבחירתו של משה אבוטבול לכהונה נוספת בראשות העיר.

ראש העיר אבוטבול מאמין כי תהיה השפעה לעצרת המיליון בקרב ציבור שומרי המסורת, "הדמעות של הרב אלבז לא ישובו ריקם", הוא אומר.

ביום שני השבוע פגשנו אותו נושא דברים בפני קבוצה של כ-60 צעירים ובני נוער מהעיר הוותיקה, קבוצה שמדי שבוע מגיעה פעמיים לשמוע את שיעורו של הרב יהודה כרמל בבית הכנסת נחלת החיים הישן.

בני הקבוצה קיבלו את הרב אריה דרעי ואת ראש העיר משה אבוטבול בתרועות, שנים מהם היו אפילו מצויידים בדרבוקות, והשמחה הייתה גדולה במיוחד, כולל שירים וריקודים.

אריה דרעי היה במיטבו, הוא דיבר אל הצעירים בשפתם, גילה להם מה עומד מאחורי המערכה על עתיד בית שמש, ואף יצא חוצץ נגד המודעות של אלי כהן 'בית שמש תנצח את הקיצונים'. "איך ניתן להבין בכלל מודעות שכאלו, מה הם רוצים שישליכו אותם לים. אם מודעות שכאלו היו בצרפת היינו אומרים שזה אנטישמיות, היינו שומעים זעזוע מקיר לקיר, אבל כאן הכל מותר, אין דין ואין דיין, להיכן נוליך את הבושה", אמר דרעי.

"בית שמש הייתה עיר של אחדות ואהבת ישראל, ואתם הצעירים צריכים להיות אלו ששומרים על החומות, אלו שיוצאים לציבור ומסבירים את האמת, ודואגים שבית שמש תמשיך להיות עיר של כולם, בלי לנגח ובלי להפיץ שנאה", ביקש דרעי.

בהמשך נשא דברים ראש העיר משה אבוטבול שהציג בפני הצעירים את הפעילות שלו בחמשת השנים האחרונות, פעילות שנעשתה לכל המגזרים, מתוך אהבה ומתוך כבוד הדדי. "ההתפתחות שידעה בית שמש בשנים האחרונות בוודאי מוכרת לכם, זו לא העיר שהייתה כאן בעבר, זו עיר של שגשוג ופריחה, ואת זה נוכל להמשיך רק ביחד, רק בדרך של אהבה ואיחוד לבבות", אמר ראש העיר.

בסיום הדברים, הודיעו עשרות צעירים ובני נוער על התגייסותם למערכה, ועל רצונם להקדיש את יום הבחירות מבוקר ועד לילה להצלחת בחירתו המחודשת של ראש העיר משה אבוטבול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.