בית שמש: חכם שלום כהן חתם על מכתב תמיכה באבוטבול

בעוד ב'דגל' מסתפקים – אבוטבול רץ קדימה והחתים הבוקר את מרן הגר"ש כהן על מכתב תמיכה בו לריצה לראשות העיר. במקביל, הרב דוד בסיס הודיע על מועמדותו

על רקע הדיבורים, כי יתכן וירוץ מועמד מטעם דגל התורה לראשות העיר בית שמש, מגיע הבוקר מכתבו של נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן, הקורא להצביע למשה אבוטבול לראשות העיר.

בימים האחרונים, נפוצו שמועות כי משה מונטג, סגן ראש העיר, ירוץ מטעם דגל התורה לראשות העיר בית שמש, מה שעלול לגרום לפילוג בציבור החרדי.

ב'דגל התורה', מיד הבהירו כי לא הוחלטה כל החלטה, וכי לכשתהיה כזו היא תצא רק לאחר התייעצויות עם מועצת גדולי התורה. בתחילת השבוע, התכנסה סיעת דגל התורה בכנסת יחד עם מנהלי התחום המוניציפאלי במפלגה, על מנת לבחון אפשרויות של ריצה לראשות העיר בבית שמש ובירושלים. מסקנותיהם הובאו בפני הגרי"ג אדלשטיין, שקיבל החלטות לגבי הערים הנ"ל, והן טרם פורסמו וצפויות להתפרסם בשבוע הקרוב.

מועמד נוסף שכבר הכריז על מועמדותו, הוא הרב דוד בסיס שכרגע נמצא ללא כל תמיכה. אולם, בימים האחרונים עולות אפשרויות כי אלי כהן, מי שהתמודד מול אבוטבול בבחירות האחרונות והפסיד גם בבתי המשפט, צפוי לחבור לבסיס. ובכך, ייווצר גוש גדול העלול לסכן את בחירתו של אבוטבול

הבוקר, הגיע אבוטבול לביתו של חכם שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה כדי להתברך ממנו, ויצא עם מכתב תמיכה במועמדותו לראשות העיר.

במכתבו כותב הגר"ש: "הנני בא בשורות אלו אודות הבחירות הבעל״ט בעיר בית שמש והיות שבראש העיר עומד שלוחא דאורייתא ושלוחא דרבנן הרב משה אבוטבול שהוא ידיד נאמן ליהדות החרדית ואשר ממלא את שליחתו בשלום ובאחדות בין כל החוגים והקהילות וזוכה לקדש שם שמים בהליכותיו ובמעשיו תוך ציות מוחלט לדעת תורה בכל דבר ועניין.

"על כן הנני קורא לכל אחינו להתלכד ולהתאחד סביב מועמדותו של משה אבטובול לראשות העיר גם בפעם הזאת, ואל להם לבני התורה להיגרר למחלוקת אשר בגינם עלולים לאבד את הנהגת העיר באופן שייגרם חורבן נורא ליהדות החרדית וכידוע בעניין זה שהרבה גופי תורה תלויים בזה ח״ו שלא תתבע תורה את עלבונה רח״ל".

כזכור אמש חשפנו ב'אקטואליק' את דברי בכיר בש"ס בבית שמש שאמר לנו כי "מה ש'דגל' עושים זה הצגה. בסך הכול הם רוצים לקבל תפקיד במקום אחר, כי בבית שמש הם יודעים בבירור שאין להם סיכוי מול אבוטבול. אני לא רואה אדם מסורתי שיצביע לדגל התורה במקום לאבוטבול. תראה לי אנשים כאלה".

הבכיר הוסיף: "בשביל להיבחר צריך להביא אלפי קולות מהמגזר המסורתי והחילוני, מה שאבוטבול כבר הביא והראה את היכולת שלו בעבר. ייתכן שמה שהם רוצים הוא להשאיר בראשות העיר את המועמד שלהם ברכסים, תמורת תמיכת דגל באבוטבול".

בהכנת הידיעה השתתף דניאל סימן טוב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.