בית שמש: פרסמו תמונות נשים וקיבלו איומים

בעלי המקומון נחשפו לאיומים, הטרדות והתנכלויות,בגלל שפרסמו תמונות של נשים בעלון.

אישה שחילקה את העלון באחת השכונות החרדיות הותקפה על ידי קיצוניים

איומים בבית שמש כנגד בעלי העלון "מציאה" המופץ בחינם לציבור הדתי והחרדי בעיר.

על פי הדיווח של יקי אדמקר בוואלה חדשות, בעלי המקומון נחשפו לאיומים, הטרדות והתנכלויות,בגלל שפרסמו תמונות של נשים בעלון.

אישה שחילקה את העלון באחת השכונות החרדיות הותקפה על ידי קיצוניים. אך למרות ההתנכלויות הבעלים של העלון לא נכנעים: "אין שום מקום בתורה שאוסר תמונות נשים".

יש לציין כי כמו בכל בעיר חרדית גם בבית שמש העיתונים והעלונים המקומיים בבית שמש פועלים תחת פיקוח של רבנים חרדים, שם קיים צנזורה שאוסרת תמונות נשים.

רוב העיתונים המיועדים למגזר הדתי והחרדי בבית שמש ללא תמונות נשים. "רצינו למלא את החסר", הסביר אחד מבעלי "מציאה" לוואלה, "השקענו בהפצת העלון, שרובו הוא באנגלית והחלטנו שבו יופיעו תמונות של נשים".

"קיבלנו עשרות שיחות טלפון שבהן היו בעיקר צעקות על כך שאנחנו פוגעים בציבור החרדי. הם ניסו להסביר לנו שאין מקום לנשים מעל גבי העיתון".

 

רבנים מקומיים בעיר לא 'אהבו' את פרסום הנשים, במכתב ששיגר הרב אליה רפאל כהן, רב מקומי ברמת בית שמש ג', לבעלי העיתון נכתב: "קיבלנו תלונות רבות מתושבי שכונתינו אודות עלון הפרסום שלכם שמפורסמים בו תמונות של נשים, דבר שאינו ראוי ואינו מקובל בציבור החרדי". הרב דרש עוד: "להפסיק את פרסום תמונות הנשים בעלוניכם או שלכל הפחות אל תפיצו את העלון בשכונתינו".

 

כאמור, בעקבות פרסום התמונות, אישה שחילקה את העלון בתיבות הדואר הותקפה. "הקיפו אותה כמה קיצוניים ואמרו לה שעליה להוציא את כל העלונים מתיבות הדואר", אומר אחד מבעלי "מציאה". "הם איימו עליה שאם היא לא תעשה זאת, הם לא יתנו לה לעזוב את המקום".

 

אחד מבעלי העלון מספר:"אנחנו מתעלמים מכל מה שקורה אין סיבה בעולם שלא נפרסם תמונות של נשים. הדרישה הזו מטורפת, אין שום מקום בתורה שכתוב בו שנשים צריכות להיות מוסרות או שלא יראו אותן. זה שיגעון. אנחנו לא הולכים למשטרה כי אנחנו לא מאמינים שהיא יכולה להועיל במשהו".

 

ואילו  הרבנים הליברלים בעיר מעניקים גב תמיכה לבעלי העיתון, כזה הוא  הרב צבי קורן מארגון הרבנים "בית הלל" שהגדיר את המקרה כ"ניסיון אלים" שלדבריו, "יוצר תמונה מעוותת של המסורת היהודית, מעולם לא מצאנו בתורה הדרה של הנשים ככלל מהמרחב הציבורי. ההתנגדות המוחלטת לפרסום תמונות של נשים משקפת גישה שאיננה מתייחסת לאישה כאישיות בפני עצמה, גם כשהיא לבושה בצניעות. בניגוד לכך, דווקא ערכי הצניעות של המסורת היהודית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.