בית שמש: קהילות חב"ד חתמו על תמיכה באבוטבול

דגל התורה מתלבטת? חב"ד תומכת: אמש חתמו קהילות חב"ד בעיר בית שמש על מכתב תמיכה במשה אבוטבול לראשות העיר

בעוד בדגל התורה עדיין ממתינים להחלטת הרבנים האם לרוץ לבד לראשות העיר בית שמש או אם להתאחד עם כל הציבור החרדי\ ראש העיר משה אבטובול עושה עוד צעד לקדנציה שלישית: אמש חתמו נציגי חב"ד בעיר, שקהילתם מונה מעל 1,800 קול בעיר, על תמיכתם בראש העיר משה אבטובול

חסידות חב"ד בבית שמש היא אחת הקהילות הגדולות והמרכזיות ביותר בעיר, קהילה עם 12 בתי כנסת בכל שכונות העיר.  יש להם הערכה רבה לפועלו של ראש העיר הנחשב כידיד אמת  לחב"ד ולקהילותיה.

אמש, פורום הנציגים של כלל קהילות חב"ד בבית שמש, התכנסו בביתו של השליח הראשי של חב"ד בבית שמש, הרב אליעזר וינר, לכינוס מכריע בסוגיית עמדת הקהילה בענין העומד על הפרק של סוגיית הבחירות לראשות העיר בית שמש שתתקיים בחודש חשוון. עמדת המשתתפים הייתה כי למען שלמות ואחדות הציבור להמשיך כאיש אחד בלב אחד לפעול למען בחירה נוספת של ראש העיר משה אבוטבול, לאחר שלדבריהם ההתפתחות של כלל המוסדות ובכללם של קהילת חב"ד נשמרה בצורה הגונה ובדרך שאף קהילה אינה חשה באפליה.

מתכנסי הפורום העלו על נס את רחשי לב הציבור, שכולם מרגישים כי האופן שבו ההתייחסות הפרטנית לכל יחיד ויחיד והעדר מחלוקת, היא הבסיס להכרעה ההיסטורית בו מתאגדים כולם כאיש אחד ובלב אחד לפעול למען ענין נשגב זה שהרבה גופי תורה תלויים בזה.

בסיומו של כינוס, חתמו נציגי הפורום של קהילות חב"ד בבית שמש, על מכתב תמיכה נלהב, בו נכתב בין היתר כי "נציגי קהילת חב"ד באו להיפגש עם ראש העיר ולהודות לו על טיפולו המסור בעיר בית שמש בכלל ובקהילת וצרכי חב"ד בפרט. נציגי הקהילה בירכו את ראש העיר שיאריך ימים על ממלכתו ויצליח במשימות הלא פשוטת של איחוד כל העיר בית שמש בשנים הקרובות.

"חב"ד שחרטה על דגלה את 'אחדות ישראל' סבורה שראש העיר, הרב משה אבוטבול, הינו האיש הראוי שיכול לחבר ולאחד את כלל תושבי העיר: ותיקים וחדשים, בית שמש הישנה ורמת בית שמש המתרחבת, על כל גווניה קבוצותיה ועדותיה".

"על כן קהילת חב"ד הפרוסה בכל העיר בבתי כנסת קהילות ומוסדות באו באמצעות נציגיה למסור את תקוותיה ואיחוליה שכל התושבים יתאחדו סביבו ויחסך מכולנו הצער והכאב הכרוך במערכות פוליטיות. ומאחלים כולנו לראש העיר, לקהילה ולכל תושבי העיר שנזכה במהרה עוד טרם הבחירות לגאולה השלימה, וממילא לאחדות מליאה ומושלמת", נכתב בסיום מכתב התמיכה עליו חתמו נציגי החסידות.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול הודה נרגשות לראשי חסידות חב"ד על התמיכה המאחדת, ואמר כי הקשר שלו עם חסידות חב"ד הינו בבחינת 'אהבה שאינה תלויה בדבר', והוא רואה כזכות עבורו לסייע להתפתחותה של קהילת חב"ד ומוסדותיה בבית שמש, ולרומם את קרן החסידות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.