בית שמש: קיצונים חילונים נגד הילדים החרדים בעיר (תמונות)

הקרע הדתי בבית שמש: קיצונים חילונים הפכו גן שעשועים בעיר לדיסקוטק מלא בשנאה, מחלוקת וגזענות,במטרה להמשיך להוסיף שמן למדורת המחלוקות בעיר. תושבת העיר, רות בוארון, כותבת על התקרית ויוצאת בקריאה לתושבי העיר: "הבה נרוקן את כוס התרעלה שמזגה לנו התקשורת".

בבית שמש הוותיקה ישנם שני מקומונים שבועיים "תמורה" ו"קרן אור" שבאופן קבוע תוקפים ומשמיצים כמעט כל נושא שקשור לראש העיר אבוטבול בפרט או לחרדים בכלל. בשבועות האחרונים עלה קמפיין ההסתה מדרגה, כאשר בעיתון האחרון 'קרו אור' הופיעה כתבה הקוראת לציבור לצאת ולחלל שבת בפרהסיה ולפגוע בפרהסיית השבת ברחובה של עיר.

כדי לסבר את האוזן הנה כמה ציטוטים מהכתבה מדוברת:
"הגענו אל מתקן ולא הצלחנו ליהנות ממנו. הילדים היו צריכים להמתין בתור כמעט שעה שהמגלשות יתפנו.. הסיבה לדבריו היא הנוכחות הגדולה של ילדים מהשכונות החרדיות" אצלם בלי עין הרע כל משפחה מביאה איתה שמונה ועשרה ילדים ואנחנו בקושי שניים, לא היה מקום לילדים שלנו התיאשו והלכנו".

"בשבת נביא לשם מוסיקה ונעשה רעש כך שהם יברחו.."

בשבת חוה"מ פסח בעלי יצא עם ילדיי לפארק החדש שנבנה סמוך לביתנו בגבעת שרת. הילדים נהנו מאוד מהבילוי ומהאווירה, האוכלסיה במקום היתה מגוונת מאוד: חילונים, דתיים וחרדים מקומיים. לא ראיתי חילול שבת, להיפך, הבחנתי בשלושה הורים שאחד הוציא סגרייה מכיסו ופתאום הסתכל סביבו וראה שיש דתיים ושומרי שבת והחזירה לכיסו.

בשבת שלאחר הכתבה המרושעת הזו ילדי חזרו מהפארק עם החוויה הרעה שיש יהודים שמחללים שבת בדווקא בשביל להכעיס ולפגוע ביהודי שומר שבת. אני לא נכנסת לבדיה הזו שילדים חרדים באים מרמת בית שמש, זה שקר (רמת בית שמש רחוקה מאוד והם לא באים בשבת, וגם אם כן באים זו זכותם).

חרדים שבאים הם מקומיים בלבד. כן, יש חרדים בגבעת שרת, בשיינפלד, בנופי אביב ובכל איזור הפארק, ואנחנו וכל יהודי שריח יהדות בו ואפילו שאינו דתי מתנגדים לחילול שבת שכזה ומגנים בתוקף את המקומון הנ"ל על הקו המרושע בו הוא נוקט.

בית שמש אמורה להיות מסורת, לא? אם אני לא טועה אלי כהן העיד על עצמו שהוא איש מסורת
'מי שמאמין לא מפחד' זוכרים? מאמין אמר, מאמינים אתם אמרתם, אז כבדו את המסורת שבכם.

התקשורת החילונית הפכה אתכם מאנשי מסורת שאוהבים את כולם, לשונאים ואוהבי מחלוקת.
אני גרה ברחוב בו רובם ככולם שכנים לא דתיים , אך כולם שם מכבדים את השבת. מעולם לא שמעתי מוזיקה בקולי קולות כדי להכעיס, או דברים בסגנון הזה.

לצערי, העיתון מסית תושבים לנקוט בצעד השפל מכל: לפגוע ברגשות של ילדים שאינם מבינים על מה המהומה, ולשלול מהם את ההנאה הכי בסיסית שלהם – בילוי בגן השעשועים.

תושבי בית שמש היקרים, תצטרכו לחיות על העובדה שבעיר קיימת אוכלוסיות שונות ועליהן ללמוד לחיות זו לצד זו. הבה נרוקן את כוס התרעלה שמזגה לנו התקשורת, בואו נזנח את שיח השנאה והתיעוב שהשתרש בשנים האחרונות בעיר, הגיע הזמן לחיות בשלום ותוך נקיטת כבוד הדדי.

resized_20140427_113547 resized_20140427_113612-1 resized_20140427_113616 resized_20140427_114300
resized_20140427_113542

resized_20140427_113542

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שמפגין נגד חרדים בבית שמש הם לא יהודים.
  אלא גויים מאירופה המזרחית.
  באליינים.
  נשים מופקרות.
  פשוט לא חילוניים מהישוב.

  yeshurun |
  הגב
 2. בתור מסורתי תומך בחרדים ב 100% גם שהייתי חילוני תמכתי בחרדים
  מי שעושה קמפיינים נגד החרדים זה בעיקר 2 אוכלוסיות של "חילונים" שמאלנים ורוסים לא יהודים.
  שבשבילי שתי הקבוצות האלה בעצם הפעילות שלהם בוחרים להיות אויבים של העם היהודי

  מתן |
  הגב