הזיופים בבית שמש: בית המשפט דחה את ההחלטה בעוד יומיים – צפו בתמונות

  לאחר שמיעת העדויות  בפרשת הזיופים  בבית שמש החליטו שופטי בית המשפט לדחות את הדיון ולקבל את ההחלטה בתוך יומיים.

מוקדם יותר, הבוקר בבית המשפט בירושלים החל הדיון לגבי הזיופים שנעשו בבחירות בבית שמש, "יש שופטים בירושלים, אין לנו ממה לחשוש, ניצחנו כחוק", אמר  ראש הער אבוטבול עם הגיעו לבית המשפט.

 "אם היו זיופים אנחנו מגנים את זה", אמר המועמד החילוני אלי כהן, "אם יוכח שאכן היו 1,000 זיופים, ויצטרכו העותרים להוכיח את זה נצטרך לערוך בחירות חדשות". ראש העיר הנבחר, אלי כהן, אמר לגלי צה"ל כי "יש תקווה בבית שמש וכי הם שמחים שישנה אמירה דמוקרטית ושאכן התקיים היום דיון בבית המשפט". אבוטבול הוסיף כי הוא מאמין ומקווה שלערעור יש הצדקה.

עו"ד ליאורה חביליו, שמייצגת את המערערים, תיארה כיצד  זויפו ההצבעות: "המטרה הייתה להשיג 2,080 קולות שיעניקו שני מנדטים נוספים ל'מפלגת כוח', כאשר התקיימה הצבעה באמצעות התחזות למי שלא מעוניין או יכול להגיע לקלפי, תוך שימוש בתעודות הזהות שלהם".

עו"ד חביליו הבהירה כי לא מדובר "באירוע מזדמן. מישהו בקהילה, גורם מרכזי, אמר להם לעשות את זה. זה אירוע מאורגן ומתוכנן שהחל הרבה לפני הבחירות". לטענתה  לפי מידע מודיעיני שהתקבל לפני הבחירות, אדם מטעם "מפלגת כוח" אסף 500 תעודות זהות ודרכונים לאנשים שיצביעו במקום בעלי התעודות, כאשר איסוף התעודות נעשה על ידי הפקדה בתיבות בבתי הכנסת. "זו פגיעה קשה בדמוקרטיה, התופעה החמורה היא של חטא שמקיף ציבור גדול", אמרה.

עו"ד איתן הברמן,  הוסיף כי תהליך דמוקרטי "הוא לא רק הליך טכני, אלא כזה שכרוך בערכים שכולנו מצווים לשמור עליהם". "הראנו שבמרבית הקלפיות בבית שמש לא נמצא גיליון בוחרים מסודר ומלא. בעיניי, בכל הליך הספירה של תוצאות הבחירות האלה יש ליקוי חמור ועמוק".

צילום: יעקב לדרמן

לדרמן בית משפט 5 לדרמן בית משפט 6 לדרמן בית משפט 7 לדרמ ן בית משפט לדרמן בית משפט 4

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.