ב'כולנו' זועמים על ההסכמות בין נתניהו לחרדים, כחלון חושש מ"תקדים שטייניץ"

בעקבות הפרסומים על היענותו של רה"מ לרוב הדרישות שהציבו בפניו החכי"ם החרדים, אומרים ב'כולנו' כי הדבר נוגד את הסיכום המוקדם עם הליכוד. במפלגה מסבירים כי כחלון חושש מ"תקדים שטייניץ" בו קיבל רה"מ החלטות מעל לראשו של שר האוצר. גם סוגיית ועדת הכספים עדיין במחלוקת

חילוקי הדעות בין הליכוד ל'כולנו' מתעצמים: במפלגה שהיתה הפתעת הבחירות זועמים על הפרסומים לפיהם רה"מ נענה לרוב הדרישות התקציביות של המפלגות החרדיות.

במפלגה מסבירים כי החשש מפני ההסכמות הוא כפול: הן מצד עצם העלויות שנעות סביב ה – 3 מיליארד ש"ח, והן מצד מה שהם מכנים "תקדים שטייניץ", קרי: ההתנהלות שבה מקבל רה"מ החלטות כלכליות מעל לראשו של שר האוצר, כפי שנהג נתניהו בימים בהם שטייניץ כיהן בתפקיד.

בתוך כך, גם סוגיית ראשות ועדת הכספים טרם נפתרה, כאשר ב'כולנו' טוענים שההחלטה של רה"מ למנות את גפני לתפקיד נעשתה ללא כל הודעה מוקדמת מצידו.

ב'הארץ' פורסם היום כי בליכוד הגיבו להאשמות ואמרו: "העלאת קצבאות, במיוחד לילדים בני 2–4, והוזלת המזון הם מהלכים חברתיים, שמיועדים לכלל האוכלוסייה ולא רק לחרדים. באשר לראשות ועדת הכספים – "ראש הממשלה עידכן את כחלון מבעוד מועד בנושא ועדת הכספים ובכל הנושאים הרלוונטיים למו"מ".

כזכור, הבוקר פורסמה רשימת הדרישות של המפלגות החרדיות במו"מ הקואליציוני, רשימת דרישות שלדברי גורמים המעורים במו"מ נעתנתה בחיוב ע"י רה"מ ונציגי הליכוד.

ע"פ הפרסום, ש"ס ויהדות התורה מציבות דרישות שמשמעותן ביטול הקיצוצים בקצבאות הילדים ובמוסדות החרדיים, שנעשו בתקופת שר האוצר הקודם יאיר לפיד. במפלגות החרדיות דורשים להחזיר את קצבאות הילדים לרמתן ערב כניסתו של לפיד לאוצר, מהלך שיעלה כ-2.5 מיליארד שקל בשנה. בנוסף דורשים הנציגים החרדים לבטל את הקיצוצים שנעשו במוסדות התורניים – דרישה שעלותה מסתכמת בעוד כחצי מיליארד שקל בשנה.

במהלך הבחירות התחייבה ש"ס לבטל את המע"מ על מוצרי יסוד בסיסיים. הבטחה זו הופכת כעת לדרישה במו"מ הקואליציוני, כאשר מדברים על ביטול המע"מ על כ-50 מוצרי יסוד במהלך שיעלה למדינה כמיליארד שקל בשנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.