בכחול לבן חוששים: "נתניהו טומן פח"

גורמים בכחול לבן אמרו הערב (ה') לוינט כי יש לברר אם תוכנית השלום היא רצינית וכנה או תרגיל בחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמנסה לעשות סדר יום חדש, "ריבונות במקום חסינות"

לאחר שבישראל פורסמה בקול תרועה רמה תוכנית השלום של טראמפ, הנשיא האמריקני צייץ: "ארה"ב מצפה לקבל את פני נתניהו וגנץ בשבוע הבא, דיווחים על פרטי התכנית הם ספוקולציות." טראמפ תייג את נתניהו ולראשונה גם את בני גנץ בטוויטר.

במקביל, גורמים בכחול לבן אמרו הערב (ה') לוינט כי יש לברר אם תוכנית השלום היא רצינית וכנה או תרגיל בחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמנסה לעשות סדר יום חדש, "ריבונות במקום חסינות"

גורמים בכחול לבן טענו לוינט כי "העובדה שהוא הוזמן על ידי הנשיא דונלד טראמפ לוושינגטון כמועמד לראשות הממשלה לצד נתניהו מראה שלא ניתן להתעלם מהעובדה שגנץ הוא מועמד שיכול להחליף את נתניהו לאחר הבחירות הקרובות". לטענתם, "אם התוכנית תכלול פינוי התנחלויות או הקמת מדינה פלסטינית זה יכול לסבך את נתניהו עם גוש הימין".

בתכנית המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ישנה הסכמה להחלת החוק הישראלי על כלל הישובים היהודיים ביהודה ושומרון – ההתנחלויות, לרבות כל שטח המועצות האזוריות בבקעת הירדן ובצפון ים המלח. לא כולל רוב שטח C ובסך הכל מדובר 30 אחוז משטחי יו"ש. עוד בתכנית, פירוז רצועת עזה ומתן שליטה לרשות הפלסטינית על הרצועה.

גנץ שהוזמן על ידי הבית הלבן יצטרך להצהיר על עמדתו בנושא ולהתמודד עם המלכודת הפוליטית שהכין לו נתניהו. השאלה המשמעותית היא אם יתמוך בתוכנית ויאמץ את עמדת נתניהו – או יתנגד ואז יוכתר כאיש שמאל. בפועל, ברור לכולם שמדובר בתרגיל פוליטי מתוכנן היטב בסיועם של החברים מהבית הלבן. שכן הפלסטינים ידחו את התכנית על הסף.

בכיר פלסטיני המקורב לאבו מאזן אמר לכאן חדשות כי עיתוי הפרסום נועד להציל את נתניהו ולחזקו בבחירות. הוא ציין כי יו"ר הרשות הפלסטינית לא זומן לוושינגטון לאור הנתק בין המוקטעה לבית הלבן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.