אלופים במיל: "המגזר החרדי תורם תרומה ניכרת למשק ומערכת הביטחון" – סיקור

השבוע ביקרו בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים חברי הוועדה המייעצת לתכנית דרך חיים – מסלול תורני, צבאי, מקצועי וייחודי המיועד לצעירים חרדים.

בביקור מיוחד שערך האלוף במיל אודי אדם בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה של מכון לב אמר: כי "יש להתחיל את לימודי הליבה כבר בישיבות הקטנות"

חוץ מהאלוף במיל אודי אדם שביקר בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה היו גם האלוף במיל' דוד עברי, יו"ר מנהלת השרות האזרחי וראש הוועדה המייעצת לתכנית, יו"ר התעשייה הצבאית, האלוף במיל' עמי שפרן, חבר הנהלת אוניברסיטת אריאל ויועץ בינ"ל בתחום הסייבר, גיל וייזר, ממייסדי תעשיית ההיטק בישראל, וד"ר זאב פרידמן, מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות – הקרן לטיפול בחסויים.

האורחים הנכבדים סיירו בקמפוס ובבית המדרש של מכון לב, שם פועלת התכנית. ושמעו סקירה מראשי ההנהלה של המוסד לגבי תכניות הלימוד ותחום המחקר המדעי המפותח של המוסד, השתתפו בהדגמה של אחד הפיתוחים הטכנולוגים החדשניים של המכון וציינו שהם מאד מתרשמים מהדברים שהוצגו בפניהם.

התוכנית שנועדה לחרדים מציעה לימודיים תורניים מלאים בבית המדרש של מכון לב במקביל לרכישת תואר אקדמי טכנולוגי איכותי של המכון.

אורך התוכנית 4 שנים, פועלת כמסגרת קדם צבאית שכוללת שנתיים של לימוד תורה עם לימודי ערב אקדמיים, ושנתיים שירות משמעותי ויוקרתי בצה"ל באקלים תורני המתאים לאורחות חייהם.

שי גלבוע, מנכ"ל בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים אמר בסיום הביקור: "הבוגרים שלנו נמנים כיום בין המובילים במערכת הביטחון ובתעשיית ההי- טק ומכהנים בתפקידי מפתח. שילובו של המגזר החרדי במסגרת מכון לב יתרום תרומה ניכרת למשק ולמערכת הביטחון".

האלוף במיל' אודי אדם, יו"ר התעשייה הצבאית, הציע כי: "יש לבחון את הדרך להתחיל את השלמת לימודי הליבה כבר בבתי הספר התיכוניים והישיבות הקטנות, על מנת לחסוך את שנת הלימודים במכינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.