בכירים בש"ס נגד דרעי: "אסור לו לדבר כך על הרב עמאר"

הרוחות בשס סוערות בעקבות קביעתו של אריה דרעי כי "הרב עמאר הוא לא חלק מהנהגת המפלגה", בכיר במפלגה אמר הבוקר: "אסור היה לדרעי להתבטא כך, יש ציבור גדול שרואה ברב עמאר ממשיך דרכו של מרן". בתוך כך, במחנה ישי לועגים לסקר הממוחזר שפורסם אמש באחד מהאתרים החרדים: "אנשי דרעי משדרים היסטריה"

כאילו לא די בתקופה הקשה שעוברת על המפלגות החרדיות באופוזיציה, הרי שסיעת שס מצויה בימים אלו בקרע פנימי עמוק. היריבות בין מחנה ישי למחנה דרעי רוחשת מזה תקופה ארוכה מתחת לפני השטח, אולם בימים האחרונים חלה עליית מדרגה של ממש בענין.

זה התחיל עם קבלות הפנים הנפרדות שנערכו בחג, ונמשך גם בחגיגות המימונה, כאשר מצד אחד התקיימו טקסים אצל רבנים המזוהים עם ח"כ אלי ישי, ומאידך התקיימו טקסים אצל רבנים המזוהים עם מחנה דרעי.

אמש התראיין דרעי בגלי-צה"ל והתחמק מלענות לשאלות בענין, אך באשר לראשל"צ לשעבר, הרב שלמה משה עמאר (המזוהה עם אלי ישי), התבטא דרעי "כבודו במקומו מונח, אבל הוא לא חלק מהנהגת המפלגה. בדיוק כמו שהרב בקשי דורון לא הפך לחלק מהנהגת המפלגה על אף שהוא היה רב ראשי לשעבר".

ההתבטאות הזאת גררה ביקורת חריפה מצד כמה מבכירי המפלגה, אחד מהם אמר לכתבנו בכנסת, אבי שיף, את הדברים הבאים: "אסור היה לאריה להתבטא כך על הרב עמאר, הוא ממש הגזים…הרב עמאר הוא לא עוד רב ראשי לשעבר, הרב עמאר הוא תלמידו חביבו של מרן שבמובנים רבים ראה בו ממשיך דרכו".

"הציבור לא טיפש, אי אפשר למכור לו סיסמאות ובכך לשכנע אותו שהכל בסדר. יש ציבור ענק שרואה ברב עמאר ממשיך דרכו של מרן הרב עובדיה, וההתנהלות של דרעי עשויה להרחיק את הציבור הזה מהמפלגה".

בתוך כך, במחנה ישי מותחים הבוקר ביקורת חריפה על מה שהם מכנים "הצעדים ההיסטרים של מקורבי דרעי", כשהם רומזים לסקר ישן שפורסם לפני יותר משנה ולימד על כך שרוב מצביעי שס מעדיפים את אריה דרעי על פני אלי ישי, "מענין מה גרם להם למחזר סקר שנערך לפני למעלה משנה…אולי זו העובדה שלמרות כל מה שעשו לו בשנה האחרונה, אלי ישי ממשיך להיות חזק ופופולרי בשטח" אומרים שם.

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי אתה בברוך רציני מאוד עדיף שתפרוש בכבוד ולא תתבזה בזיונות נוראיים
  השסניקים לא רואים בחבורת הרב שלום כהן והרב דוד יוסף ממשיכי דרכו של מרן ע"ה אלה משוכנזים חסידי הרב שך ע"ה אין בינם לבין מרן ע"ה כלום אפילו שהרב דוד הוא בנו של מרן ע"ה הוא משוכנז וכאחד מהם ממש
  עם כל הכבוד אנו הספרדים כל הסיסמאות הללו לא מדברים אלינו
  אצלנו הלב והשפה מדברים רבנו שלמה עמאר שליט"א יש לו את זה

  מטקבק לשם שמים ליושר ולאמת |
  הגב
 2. לדעתי כל הנושא ובפרט החשיפה התקשורתית שלו לא מוסיף שום כבוד לנו הספרדים. לרגע דימינו לאחינו האשכנזיים וכדי בזיון וקצף. הרב עמאר הינו גדול עצום שהמונים מעריצים אותו. ומנגד הרב יצחק משמש לרבים דמות המזכירה את מרן זיע"א, אך אי אפשר להתעלם מכך שהעם אוהב את הרב עמאר עד כלות. דרעי מתנהג כמו יתד נאמן בזמנו לרב שטיינמן, והתוצאה תהיה בהתאם.

  חיליק פתח תקואי אמיתי |
  הגב
  • הרב עמאר לא גאון גדול ורק היחצנים ששכר מעריצים אותו בטוקבקים ובהצבעות מזויפות.

   ספרדי ירושלמי |
   הגב
   • ארור אתה וארור שמך. העם אוהב ורוצה את מרן פוסק הדור רבנו שלמה עמאר שליט"א ממשיך דרכו האמיתי של מרן יביע אומר ע"ה

    פעיל שס לשעבר |
    הגב
 3. דרעי סתם חתיכת חמור שאין לו אפילו טיפת כבוד לגדולי ישראל תראו בקובץ המצורף אך הוא מזלזל ברב יצחק יוסף

  משה |
  הגב
 4. אני נגד הסקר על גדולי ישראל אבל בכל זאת רחשי הציבור רואים שפחות מ20 אחוז לרב יוסף לעומת 40 אחוז למרן הגאון מצדיק רבי שלמה משה עמאר ודרעי בלחץ מכל הכיוונים אז בבקשה שידע להתנהג לפחות כלפי מי שתמך בו בתקופות הכי קשות שלו ועכשיו בנבזות הוא מחזיר רעה תחת טובה

  יוסי |
  הגב
  • למרן הראשון לציון הרה״ג יצחק יוסף אתה קורא ״הרב״ולרבי שלמה עמאר שבגד ברב עובדיה וקיצר את ימיו אתה קואא מרן הגאון הצדיק.בושה וחרפה!.

   ספרדי ירושלמי |
   הגב
  • הרב עובדיה זכר צדיק ןקדוש לברכה מינה את דרעי ליור שס והקיא מתוכה את הרב עמאר שבגד בו.

   ספרדי ירושלמי |
   הגב
 5. אריה דרעי חתיכת מפגר שהורס את ש"ס עד היסוד! כל פעם שהוא פותח את הפה שלו הורס עוד. ולכן הכוח שלו יורד בכל הארץ: בירושלים, בני ברק, אשדוד, ואפילו בבאר שבע יש לו כיס התנגדות אדיר שעוד יראה את נחת זרועו! במקום ללכת באחדות כמו שיצווה מרן הבן אדם רומס את כל מי שלא סוגד לו כולל רבנים וגדולי תורה. הבן אדם אכול ויקבל בבחירות הקרובות את מכת חייו!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב