בכירים רפובליקאים: לפטר הפקידים שהעליבו את נתניהו (וידאו)

הבית הלבן מתחיל להתנער מהעלבונות: "הדברים בהחלט אינם משקפים את עמדת הממשל והערות כאלה הן בלתי ראויות ואינן מועילות" ■ יו"ר הקונגרס: להעניש את הפקיד שתיאר את נתניהו כ'ציקן-שיט'

הבית הלבן מתחיל להתנער מהעלבונות שהטיחו בכירים בממשל בראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראיונות לעיתונאי ג'פרי גולדברג, אך דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט, רמז, בתדרוך לעיתונאים, שנשיא ארה"ב, ברק אובמה, לא יתנצל ושאין כוונה להעניש את הפקיד שתיאר את נתניהו כ'צ'יקן-שיט' (ביטוי עגה שפירושו פחדן עלוב או כלומניק, חתיכת אפס).

זמן קצר לפני התדרוך, אמר יו"ר בית-הנבחרים, ג'ון ביינר, רפובליקאי, כי צריך לפטר את הפקידים שהטיחו עלבונות בנתניהו. "העלבונות שהפקידים הטיחו בראש ממשלת ישראל משקפים בעקיפין את השקפותו של הנשיא עצמו", אמר ביינר. גם הסנטור הרפובליקאי טד קרוז, ששוקל להתמודד על הנשיאות ב-2016, השמיע קריאה דומה.

דובר הבית הלבן מתח ביקורת על התבטאויות פקידי הממשל: "דבריהם בהחלט אינם משקפים את עמדות הממשל ואנו סבורים שהתבטאויות כאלה הן בלתי ראויות ואינן מועילות. ראש הממשלה והנשיא גיבשו שותפות יעילה והם מקיימים התייעצויות קרובות לעיתים תכופות, לרבות הפגישה שהתקיימה בבית הלבן החודש".

הוא הדגיש, כי היחסים בין ישראל לארה"ב קרובים וחזקים ואחת הראיות לכך היא, שמשלחת ביטחונית ישראל, בראשות ראש השב"כ, יורם כהן, תיפגש מחר (ה') עם בכירים בבית הלבן, כחלק מסבב מפגשים חצי שנתיים לתיאום העמדות הביטחוניות של שתי המדינות.

עיתונאים בתדרוך לחצו על הדובר מדוע לא נפתחת חקירה לזיהוי הפקידים שהשמיצו את רה"מ, כפי שהממשל נוהג לחקור הדלפות מזיקות אחרות. הדובר אמר, כי לא מדובר בגילוי סודות מדינה אלא בהתבטאויות בלתי ראויות.

גם דוברת משרד החוץ, ג'ן סאקי, הסתייגה הערב מהעלבונות שהוטחו בנתניהו ואמרה ששר-החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, יבהיר לרה"מ, בשיחתם הבאה, שהדברים אינם משקפים את עמדת הממשל.

צפו בדיווחים של הרשתות האמריקאיות בכתבה של אודי סגל

(באדיבות רשת)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חלאות- מריחים תבוסה בבחירת נובמבר-אין יותר מושחתים שקרנים מהדמוקרטים

    מלאני |
    הגב