בכירי מד"א קיימו ישיבת היערכות לקראת הילולת הרשב"י

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "אנו נערכים בשילוב מתנדבי ההצלה החרדיים המסונפים למד"א לאבטחת מאות אלפי המתפללים"

לקראת מבצע אבטחת מאות אלפי המתפללים בל"ג בעומר במירון, קיימו בכירי מגן דוד אדום וארגוני ההצלה הפועלים בשיתוף מד"א ישיבה מקצועית על מנת לסכם את תוכניות ההיערכות הנכונה לקראת המבצע הלוגיסטי המורכב של אבטחת מאות אלפי המתפללים במירון.
בישיבת ההיערכות השתתפו מנהלי מרחב ירדן במד"א ובהם אלי פרץ מנהל המרחב וראשי ארגוני ההצלה: אשר שלומוביץ יו"ר ארגון הצלה, אברהם רייכמן יו"ר צוות הצלה, ישראל גודלובסקי יו"ר הצלה פתח תקווה, יוסי צמח הצלה דרום, אבי בן חמו יו"ר הצלה יבניאל, צביקה לבל יו"ר הצלה מירון, יוחנן וייס חבר הנהלת ארגון הצלה, מרדכי כהן חבר הנהלת ארגון הצלה אלעד, וכן נציגים מהצלה עפולה, הצלה כפר חב"ד, הצלה רחובות, הצלה בית שמש ועוד.
במהלך הישיבה הוסקו מסקנות והופקו לקחים ממבצעי האבטחה בשנים עברו וסוכמו נהלי האבטחה לשנה זו.
בימים הקרובים יסיירו בשטח מנהלי מד"א יחד עם ראשי ארגוני ההצלה הפועלים בשיתוף עם מד"א ויסכמו את הפרטים המלאים למען יוכלו מאות אלפי המתפללים לחוג את ההילולא בבטחה ובשלווה.
חובשי מד"א יהיו בכל נקודה באתר, במטרה להציל חיי אדם ולהגיש סיוע רפואי. עשרות מתנדבים יצוידו בערכות החייאה וימוקמו בתוככי הקהל מן החניונים ועד למערה עצמה. בשנה האחרונה טיפלו אנשי מד"א במירון בכ-500 מקרים בהם נדרש סיוע רפואי.
הפציעות המאפיינות את הילולת הרשב"י, הינם בעיקר התעלפויות בשל צפיפות הקהל באזור הציון ורחבות הריקודים סביבו. כמו כן מטופלים אף מתפללים שנכוו כתוצאה ממדורות ברחבי ההר, כמו גם פציעות וחתכים שונים. חובשי מד"א ימוקמו אף במערת הציון על מנת להעניק סעד רפואי במקום. מגן דוד אדום יעמיד 2 מרפאות לטיפול רפואי ראשוני בסמיכות לציון הרשב"י, על מנת שניתן יהיה לטפל במקרי החירום, ובמקרה הצורך יפנו את הנזקקים להמשך טיפול בבית החולים.
מסוק מד"א יובא אף הוא לצפון על מנת שניתן יהיה להפעילו במקרה הצורך, ומנחת מיוחד יוכשר בתוככי היישוב כדי שניתן יהיה להנחית את המסוק, בעת הצורך.
החפ"ק המרכזי ממנו ינוהל המבצע המורכב יהיה במתחם בני עקיבא, ולמירון יובא רכב החפ"ק של מד"א שהינו מהמשוכללים בעולם וכולל ציוד ואבזור ברמה גבוהה ביותר.
בנוסף לכך יוקמו חפ"קים ברחבי ההר ובהם בדרך המהדרין, ובכניסה למערת הציון.
בכל מרחב ירדן תועלה דרגת הכוננות לגבוהה, כאשר המחוז כולו יהיה ערוך לטפל, במקרה חירום, באירועים גדולים ומורכבים.
מפקדי מד"א ינהלו את מבצע האבטחה המורכב מתוככי החפ"ק המשוכלל של מד"א, המצויד במיטב הציוד הטכנולוגי לניהול מבצעים מורכבים וגדולים.
בימים אלו מתחילים במד"א לשנע ציוד לוגיסטי רב למירון על מנת שניתן יהיה להקים את האוהלים ולפרוס את הציוד המשוכלל בשטח.
מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "לקראת מבצע אבטחת ההילולה, שהינו מהמבצעים הגדולים בישראל, אנו משלימים את ההערכות ונעמיד את מיטב כוחות מד"א בשילוב ארגוני ההצלה החרדים הפועלים עם מד"א ונאבטח את מאות אלפי החוגגים בכל נקודה בהר, בתקווה שכולם ישובו לביתם בשלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.