בכיר אמריקני הרגיע את הלבנונים: "ישראל לא עומדת לפתוח במלחמה"

המתווך האמריקני דייויד סאטרפילד, עוזר למזכיר המדינה טילרסון ביקר בישראל בשבוע שעבר והגיע ללבנון השבוע במטרה להרגיע את רוחות המלחמה

בכיר בממשלת לבנון סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי השליח האמריקני ללבנון הבהיר ללבנונים בשם ישראל כי היא לא מעוניינת בהסלמה – וזאת על רקע קולות המלחמה שנשמעו בחודש האחרון.

המתווך האמריקני הוא דייויד סאטרפילד, עוזר למזכיר המדינה טילרסון: סאטרפילד, ביקר בישראל בשבוע שעבר והגיע ללבנון השבוע במטרה להרגיע את רוחות המלחמה.: "עמדתנו הייתה ועודנה שאנחנו לא רוצים לראות את המצב מתלהט", אמר הבכיר הישראלי וציין כי שתי מדינות אירופאיות עוסקות בתיווך, יחד עם ארצות הברית.

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס אמר הבכיר הלבנוני, כי סאטרפילד "דיבר על החומה עם ישראל ואמר שאין שום סיבה לדאגה ולא מסתמנת הסלמה. הוא הבטיח ללבנון שישראל אינה מעוניינת בהסלמה".

ראש ממשלת לבנון התייחס לאחר ישיבת ממשלת לבנון למתיחות בגבול הצפון ואמר: "אנו ממשיכים במגעים למנוע את החמדנות של ישראל ביבשה ובים ונתמודד עם כל פגיעה בהם".

"אני מקווה שישראל לא מעוניינת בהסלמה", אמר הנשיא הלבנוני. "אנחנו נתמודד עם כל מתקפה נגד ריבונות לבנון".

המתיחות הגיעה לשיא לאחר שבחודשים האחרונים גילו במודיעין הישראלי כי חיזבאללה החל לבנות מפעל לטילים מדוייקים שיהוו נשק שובר שיויון במלחמה הבאה בצפון. המשמעות: חיזבאללה יוכל לירות לכל מבנה ציבורי בישראל שרק יחפוץ ובכך יביא לאסון לאומי כבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.