בכיר ב'דגל התורה' בבית שמש: "לא ירחק היום שנחליט להריץ מועמד מטעמנו"

 המו"מ בין ראש העיר אבוטבול לבין סיעת דגל התורה הגיע למבוי סתום. כעת שוקלים ב'דגל' להריץ בכל זאת מועמד נגדי. הדרישות: שליטה במועצת הדתית ומינוי רב אשכנזי

המשא ומתן בין דגל התורה לראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, הגיע למבוי סתום. בשבוע האחרון אף היה מי שהפיץ שיש התקדמות בין הצדדים, וכי ש"ס וויתרה על המועצה הדתית בעיר – במסגרת המגעים.

אבל הבוקר אומרים ב'דגל התורה' המקומית ל'אקטואליק' כי לא יסתפקו בזה. "אנחנו שווים יותר מש"ס בקולות. רוב הציבור החרדי הליטאי שהתחתן בשנים האחרונות רכש או שר דירה בפרויקטים של בית שמש, מצביעי דגל התורה הם כנראה הרוב החרדי בבית שמש, ואין שום סיבה שנוותר על אף דרישה מדרישותינו".

לדבריו, "נקבל החלטה בקרוב להריץ מועמד מטעמנו". ל'אקטואליק' נודע כי בין הדרישות של 'דגל': שליטה במועצה הדתית, מינוי רב אשכנזי לעיר ותפקידי מפתח בעיר.

מנגד, במפלגת ש"ס אומרים ל'אקטואליק' כי אין שום וויתור. "אין סיכוי שנוותר על דברים ששייכים לנו. אם הם רוצים, שייקחו תפקידים אחרים".

לשאלתנו, האם יש התקדמות במשא ומתן אומר בכיר בש"ס המקומית כי "אין שום התקדמות בנושא. אפשר לקרוא לזה הכל דיבורים".

בשבוע שעבר, בכיר בעיריית בית שמש שמצוי בפרטי המשא ומתן מול 'דגל התורה', אמר ל'אקטואליק' כי "המשא ומתן בין אבוטבול לדגל התורה לא מתקדם, מאחר ובדגל התורה מחכים כעת לראות האם ש"ס תציב מועמד משלה באלעד, או שתתמוך במועמד של דגל התורה, במידה ודגל יחליטו להריץ שם מועמד מול ראש העיר המכהן ישראל פרוש. גם בירושלים הם מחכים כעת לראות במי ש"ס תתמוך, ולפי זה יחליטו".

אבוטבול בינתיים כבר סגר עם הליכוד ועוד קבוצות בבית שמש על תמיכה בו לראשות העיר, ובמקביל גם אגודת ישראל ושאר החסידויות בעיר – המסתופפות תחת הרשימה של שלומי אמונים – הצהירו כי יתמכו בו, מה שאפשר לראות מידי יום כמעט על דפי היומונים החרדים החסידיים, אך דווקא בגזרת 'דגל התורה', כאמור, עוד אין תשובות ברורות לגבי התמיכה בו, למרות שלדברי כל הגורמים אין כרגע מישהו אחר בעיר שיכול לנצח אותו.

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי כבר הצהיר על תמיכת ש"ס הארצית במשה אבוטבול בפעם השלישית, והדרך לכס ראש העיר שוב, כבר נראית לכאורה סלולה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.