ערד ניר: "את ילדיי לצה"ל לא אשלח" (וידאו)

בעקבות מופע ההצדעה לחברת גוגל והעומד בראשה, פאנל הפרשנים של חדשות 2 זועם במיוחד על לקיחת התרומות של צה"ל כדי לדאוג לרווחת החיילים. { בשידור חי }

בעקבות מופע ההתחנפות לחברת גוגל והעומד בראשה, פאנל הפרשנים של חדשות 2 זועם במיוחד על לקיחת התרומות של צה"ל כדי לדאוג לרווחת החיילים.

העיתונאית והמגישה קרן מרציאנו אמרה על כך: "זאת בושה וחרפה שחיילים הפסידו התנהלות מבצעית בעקבות מופע ההצדעה לגוגל, לא היתה צריכה להתנהל תרבות השנור הזאת, מה שצריך לעשות, זאת הסדרה אמיתית, איך שהענין הזה צריך להתנהל, האם לקחת תרומות או לא.

בשלב זה מהסה אותה בכיר חדשות 2 ועורך חדשות החוץ ערד ניר: "לא לוקחים תרומות, אני רוצה משאל עם, מי רוצה לשלוח את ילדיו לצבא הזה, אני את ילדיי לא אשלח לשם".

למילותיו של ערד ניר הצטרף גם בכיר הפרשנים של חברת החדשות, אמנון אברמוביץ שאמר לו: "אני חותם עם כל מילה ממילותיך, רק שאלה קטנה, אתה בטוח שאתה רוצה משאל עם?".

צפו בדברים (באדיבות רשת)

עמותה שעובדת בשיתוף פעולה עם צה"ל מציעה לאמריקנים שחוגגים בארץ בר או בת מצווה, את האפשרות לחגוג עם חיילים קרביים בבסיסים סגורים תמורת תשלום. התעריפים – כמו באולם אירועים: 30 דולר לאדם בביקור רגיל, 70 דולר לסעודה עם החיילים בחדר האוכל. אפשר אפילו לנסוע בטנק, ולירות במטווח – תלוי כמה משלמים.

הכתבה שהסעירה את ניר וקרן

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה ואוסר על היחידות לעסוק באופן עצמאי באיסוף תרומות וקבלתן. בכל אירוע חריג שפרטיו התקבלו, התבצע תחקיר – ובמידת הצורך ננקטו הליכים משמעתיים. בתקופה האחרונה מתבצע תהליך הסדרה ואכיפה בתחום, לפיו תרומות מאושרות לרווחת הפרט בלבד ומתקבלות מארגון "יחד למען החייל" לאכ"א ולא ליחידות באופן ישיר".

בעמותת "קונקשנס ישראל" הגיבו: "עמותת קונקשנס היא עמותה חינוכית ומטרתה לחזק את הקשר של בתי ספר יהודיים בחו"ל לצה"ל. העמותה עובדת עם למעלה מ-200 בתי ספר יהודיים ברחבי העולם. כל בית ספר מאמץ יחידה, לומד עליה ומבין את התרומה האדירה של צה"ל. חלק מהפרויקט הוא מפגש אישי עם חיילי צה"ל. כל התרומות מהביקורים בבסיסים מאושרות דרך צה"ל ועוברות לחיילים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.