בכיר בחסידות גור ברח מהארץ מעורב כפי הנראה בפרשיית הזוג באוקראינה

הוא הגורם שמימן במאות אלפי דולרים את התקיפות האלימות כלפי בני הזוג והטמנת הסמים במזוודותיהם באוקראינה{מזעזע}

משה בצלאל אלתר בכיר בחסידות גור נמלט לחו"ל לאחר ששוכנע כי המשטרה בעקבותיו לאחר שהשיגה ראיות למעורבותו בפרשה, וחשש כי הוא עלול להיעצר. למשה בצלאל נודע כי המשטרה הובילה לחשדות חמורים כלפיו, לפיהם הוא הגורם שמימן במאות אלפי דולרים את התקיפות האלימות כלפי בני הזוג והטמנת הסמים במזוודותיהם באוקראינה. לאחר מעצרם של גורמי מפתח בחסידות גור הוא הסיק את מסקנותיו ונמלט מהארץ. במשטרה מסרבים להתייחס לכל פרט מפרטי הפרשה, בנימוק שהיא נמצאת תחת חקירה.

משה בצלאל אלתר הוא בעל יחוס מכובד בחסידות גור כשאר הוא בן משפחתו של האדמו"ר הנוכחי מגור, ונחשב למקורבו ולסמכות רוחנית בחסידות.

בשבוע שעבר נעצר גם מורה מוכר ממוסדות החסידות, ישראל אקרמן, החשוד כי היה בן אלו שהעבירו כספים לויגדרוביץ', כדי שיבצע את המעשים. בין היתר נבדק אם כספים אלו הועברו מבכירי החסידות. סנגורו, עו"ד צבי רוזנטל, תהה בדיון בהארכת מעצרו אם המשטרה בדקה את יכולותיו הכלכליות של אקרמן, אולם נציג המשטרה השיב כי "החסידות עשירה – וזה היה פרויקט של החסידות ולא של איש ספציפי".

בני הזוג ח' ופ' עדיין נמצאים באוקראינה ולא יכולים לצאת משם בשל כתב אישום שהוגש נגדם לאחר שנמצאו בחפציהם כמות גדולה של סמים. במשטרת ישראל משוכנעים כי יש די ראיות לכך שהסמים הוטמנו במזוודותיהם בכוונה תחילה והם למעשה הופללו, אולם כעת מתנהל הליך ארוך מול הרשויות האוקראיניות כדי להביא לביטול כתב האישום. אחד הדברים שיכולים לסייע לכך הוא הגשת כתב אישום בארץ נגד ויגדרוביץ', אקרמן ומעורבים נוספים בגין הטמנת הסמים בקייב, אולם טרם ידוע מתי החקירה תגיע לכדי סיום והמעורבים יעמדו לדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.