בכיר במשרד האוצר מאשים את גפני בעיכוב התקציב לישיבות

גורם במשרד האוצר חושף בשיחה עם 'קוקר' את הדרמה שהתחוללה מאחורי הקלעים בין גפני לבין האוצר, גפני התעמת עם הממונה על התקציבים אמיר לוי , אותו גפני כינה "שקרן" בפני ראש הממשלה, רק בגללו עיכבנו תקציבים לישיבות".

לאחר כיפופי ידיים בין האוצר ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, האוצר יגדיל את תקציב הישיבות בשנת 2016 ב-80 מיליון שקל.

הבקשה להגדלת התקציב תוגש לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה.

בחודשים האחרונים שרר מתח רע ודם רע זרם בין שני צידי המתרס. במשרד האוצר מאשימים את גפני שליבה את היצרים וגרם למתיחות סביב תקציב הישיבות שסוכם בתחילה בהסכם הקואליציוני.

גורם במשרד האוצר חושף בשיחה עם 'קוקר' את הדרמה שהתחוללה מאחורי הקלעים בין גפני לבין האוצר, "בחודשים האחרונים התגלע סכסוך בין יו"ר וועדת הכספים חה"כ משה גפני לנציגי משרד אוצר", מספר הגורם, וטוען, כי  גפני  התעמת עם הממונה על התקציבים אמיר לוי , אותו גפני כינה "שקרן" בפני ראש הממשלה, בשל כך, עיכבו באוצר הכספים הקשורים להסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין יהדות התורה וש"ס לליכוד, ובראשם, הגדלת תקציב הישיבות

אותו גורם תוקף את חה"כ גפני ואומר,  "בגלל מלחמות אישיות, האוצר עיכב כספים לעולם הישיבות",

לדברי הבכיר,  "המלחמה של גפני וסתיו שפיר בשקיפות בועדת כספים, היו אחד הגורמים לעיכוב התקציבי".

בסביבתו של גפני סירבו להגיב לדברים, אך גורם ביהדות התורה מסביר כי גפני נלחם למען קיום ההסכם הקואליציוני אותו רצו באוצר לטרפד.

לאחר שהאוצר התקפלו, מסתיים המאבק שהתנהל בשבועות האחרונים בין גפני לאוצר, שסירב לאשר העברות תקציביות בהיקף של 14 מיליארד שקל עד שייענו דרישותיו.

קודם ההסכם, שר האוצר משה כחלון תקף בחריפות את גפני בישיבת ראשי הסיעות בקואליציה ביום שני השבוע והגדיר את התנהלותו "בלתי נסבלת".

בעקבות הגדלת התקציב יעמוד תקציב הישיבות בשנת 2016 על מיליארד ו-119 מיליון שקל.

בעמותת חדו"ש טוענים  כי מדובר בשיא של כל הזמנים בתקציב הישיבות, כשהשיא הקודם שעמד על 1.032 מיליארד שקל.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון עו"ד אורי רגב אמר בתגובה ש"שוב ושוב שובר גפני שיאי סחטנות והממשלה שוברת שיאי כניעה לסחטנות. ספק אם יש תקציב במדינה שגדל בקצב המסחרר כמו תקציב הישיבות. בנט מדבר על מתמטיקה 5 יחידות ומשקיע בישיבות. כחלון מדבר על פתרון משבר הדיור ומשקיע בישיבות. ליברמן מדבר על צרכי הבטחון אבל מוותר עלשיוויון בנטל ומאפשר להגדיל את תקציב הישיבות. הגדלת תקציב הישיבות היא חבלה ישירה במאמץ הלאומי להוציא גברים חרדים לעבודה. היא מהווה מכירה של עתיד המדינה והמשק בנזיד שילטון. מעולם לא היה לועדת הכספים יו"ר מגזרי, כוחני ואלים כמו גפני. במקום להפסיק את שוד הקופה הציבורית על ידי גפני או להחליפו, כפי שרוצה רוב הציבור,נתניהו וכחלון נכנעים שוב ושוב ומלמדים את גפני שהבריונות משתלמת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.