בכיר בש"ס: "אם החקירה תתארך – מועצת חכמי התורה תצטרך להכריע בעניינו של דרעי"

בראיון לגל"צ הסביר הגורם כי המועצת תצטרך לקחת בחשבון את השיתוק שעלול ליפול על התנועה במקרה כזה, כמו גם הנזק התדמיתי הפוטנציאלי. היום: המקורב לאריה דרעי ייחקר פעם נוספת במשטרה

לקראת חקירה באזהרה? דריכות בש"ס ובמערכת הפוליטית לקראת אפשרות של הזמנתו של אריה דרעי לחקירה באזהרה במשטרה. מקורבי דרעי מנסים לשדר עסקים כרגיל תוך שהם רומזים כי הדמויות שנחקרו עד כה מלמדות כי מדובר בפרשה עליה יש לדרעי מענה ברור.

אלא שלמרות זאת, המקורבים (כמו גם דרעי עצמו) מבינים את המשמעות הבעייתית של תמונה שבה דרעי שוב יוצא ובא בחדרי החקירות.

גורם בכיר בש"ס אומר הבוקר לגל"צ כי "אם החקירה תתארך מועצת חכמי התורה של ש"ס תידרש להכריע בנוגע לעתיד שר הפנים כיושב ראש המפלגה".

לטענת הגורם הדיון לא יתקיים מההיבט המשפטי אלא הציבורי והפוליטי. "במקרה של חקירה ממושכת התנועה עלולה להיכנס לשיתוק, שלא לדבר על הנזק התדמיתי הפוטנציאלי", דברי הגורם.

בהודעה שהוציא אמש לתקשורת כתב דרעי "ימים לא קלים עוברים עלי", אולם ציין כי העשיה היא זו שמנחמת אותו.

עסקים כרגיל. דרעי עם נתניהו בועידת הנגב אמש. צילום: פלאש 90
עסקים כרגיל. דרעי עם נתניהו בועידת הנגב אמש. צילום: פלאש 90

כזכור, שלושה אנשים נחקרו אמש באזהרה בפרשת דרעי בהם מקורב מאוד לדרעי. מספר אנשים נוספים זומנו היום לעדות. עוד דווח כי חקירתו של המקורב לדרעי נמשכת כבר שעות.

לחקירה קדמו חיפושים של חוקרי המשטרה בבית החשוד ובמשרדו. בבניין שבו שוכן המשרד של המקורב שוכן גם משרד ששימש את דרעי בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

למקורב מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו של המקורב היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של החשוד, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לחשוד על העבירות המיוחסות לו.

על יתר הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

לפני כשבוע אישר היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית כנגד דרעי, וזאת לאחר בדיקה שערך צוות חוקרים מלה"ב 433 ולאור בקשתו של דרעי לקדם את החקירה באם מדובר בו כמי שחשוד בעבירות כלשהן.

על פי ההערכות, הבדיקה עוסקת בנדל"ן של דרעי ושל משפחתו. על פי הצהרת ההון שמסר ערב הבחירות, לשר דירה אחת בירושלים שרכש בשנות ה-90. אלא שבדיקת חדשות 10 מצאה כי למשפחה עוד תשעה נכסים לפחות, בעיקר בירושלים ובתל אביב, בהם בניין מגורים בבירה.

בין היתר עולה החשד כי מדובר בנכס שמכר דרעי לאחיו, עו"ד שלמה (מומו) דרעי, אך עדיין מופיע על שמו של השר. עוד חשד שעלה בחקירה מתייחס לבית פאר בספסופה, שלדברי השר נרכש ע"י המשפחה כדירת נופש ואירוח בחגים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.