בכיר בש"ס בבית שמש: "דגל עושים שרירים, כדי לקבל תפקיד במקום אחר"

בכיר בש"ס בבית שמש ל'אקטואליק': "כל הרעש של דגל – זה בסה"כ מו"מ כדי לקבל תפקיד ראש עיר בעיר אחרת"

לאחר שראש העיר בית שמש משה אבוטבול כבר סגר עם הליכוד ועם עוד קבוצות בבית שמש על תמיכה בו לראשות העיר, וגם אגודת ישראל והחסידויות הצהירו כי יתמכו בו, מה שאפשר לראות מידי יום כמעט על דפי היומונים החרדים, דווקא בגזרת 'דגל התורה' עוד אין תשובות ברורות, לפחות לא באופן רשמי.

בינתיים, כאמור, הסיעות השונות בעיר כבר הודיעו על תמיכה ברורה באבטובול, כשלדבריהם אין כרגע מישהו אחר בעיר שיכול לנצח אותו. גם יו"ר ש"ס אריה דרעי כבר הצהיר על תמיכת ש"ס הארצית במשה אבוטבול בפעם השלישית, והדרך לכס ראש העיר שוב, כבר נראית סלולה.

אלא שמי שעושה כעת שרירים הם אנשי מפלגת דגל התורה, שדנים האם להריץ מועמד מטעמם לראשות העיר בית שמש, ואם כן מי בדיוק הוא יהיה, זאת למרות הסיכויים הנמוכים שלו – אם ירוץ מול אבוטבול. אמש התכנסו בכירי 'דגל' הארצית במשכן הכנסת בכדי לקבל את ההחלטה האם שווה להריץ מועמד או לבקש יותר תופינים אחרי הבחירות בעיר ולא להסתפק בתפקידים שיש להם כעת.

אחרי הכינוס עלו חברי הכנסת לביתו של הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין בכדיי להיוועץ איתו בנושא, והם אמורים היום להיפגש עם רבני בית שמש, ולאחר כל זה – לעלות לביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים שיקבל את ההחלטה הסופית שתשפיע רבות על הציבור החרדי בערים השונות בכל הארץ.

בכיר בש"ס המקומית אומר ל'אקטואליק': "מה ש'דגל' עושים זה הצגה. בסך הכול הם רוצים לקבל תפקיד במקום אחר, כי בבית שמש הם יודעים בבירור שאין להם סיכוי מול אבוטבול. אני לא רואה אדם מסורתי שיצביע לדגל התורה במקום לאבוטבול. תראה לי אנשים כאלה".

הבכיר הוסיף: "בשביל להיבחר צריך להביא אלפי קולות מהמגזר המסורתי והחילוני, מה שאבוטבול כבר הביא והראה את היכולת שלו בעבר. ייתכן שמה שהם רוצים הוא להשאיר בראשות העיר את המועמד שלהם ברכסים, תמורת תמיכת דגל באבוטבול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.