דיווח: התקדמות במגעים בין ישראל לחמאס

בכיר טורקי אישר כי מנהיגי חמאס בעזה מוכנים להפסקת אש ארוכה מול ישראל, בתמורה להסרת המצור והקמת נמל ימי בקפריסין

התפתחות מדינית דרמטית: בכיר טורקי אישר כי הנהגת חמאס בעזה דנה באפשרות להפסקת אש קבועה מול ישראל וזאת בתמורה למספר הקלות, במרכזן: הסרת המצור על הרצועה.

על פי הדיווחים בתקשורת הזרה מדובר בשיחות עקיפות שמתבצעות באמצעות מתווכים אירופאים ואמריקאים שנועדו להבטיח הפסקת אש למשך 5-10 שנים בשלב הראשון.

יאסין אקטאי, יועץ בכיר לראש הממשלה הטורקי דבוטוגלו, אמר: "עזה מתקדמת לקראת הסכם מקיף על הסרת המצור ופתיחת הגבול בתמורה לנצירת האש. אקטאי ציין כי הנושא נדון במהלך ביקורו של משעל בטורקיה.

שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר (לשעבר ראש ממשלת בריטניה), מעורב במגעים לצים של מתווכים מצריים שיפגשו היום בקהיר עם אנשי חמאס. דובר מטעם חמאס סירב להגיב מפורשות לנושא, אך אמר כי כל הצעה תובא לאישור הפלגים הפלסטינים.

בעיתון "אל חייאת" היוצא לאור בלונון דווח כי ישראל הסכימה להסרת המצור על עזה שהוטל ב-2007, כמו כן מכימה ישראל לאפשר מעבר ימי בין רצועת עזה לבין קפריסין. ע"פ הדיווח, חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, שוחח בנושא עם בלייר כאשר השניים נפגשו בקטאר והשניים דנו בפשרות לקראת הסכם קבוע בין ישראל לעזה.

כאמור, היום תצא משלחת של בכירי חמאס וג'יהאד אסלאמי לקהיר, לפגישה עם ראש המודיעין המצרי במטרה לאשר את הסכם הפסקת האש עם ישראל.

על פי הדיווחים בתקשורת הערבית המשלחת בראשותו של ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה תיפגש היום עם ראש המודיעין חאלד פאוזי בקהיר. מיד עם סיום הפגישה ייצא פאוזי לאנקרה שם יוועד עם נציגי טורקיה וקטאר, שהיו מעורבות בשיחות בין הצדדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.