בלאגן בארון? – טיפים לסידור ארונות הבגדים

סידור ארון הבגדים- משימה שלא ניתן להתעלם ממנה: איפה מאחסנים את העונה שחלפה? איך שומרים על הנעלים והתיקים? מה זורקים ומה שומרים? ובקיצור: טיפים ועצות כיצד לסדר מהר ונכון

עם הופעתה של עונה חדשה, נרשמת לה ביומן, משימה חשובה שאי אפשר לדלג עליה והיא דורשת זמן וסבלנות- סידור ארון הבגדים. עוד לפני שמתחילים כבר מטרידות את מחשבתנו השאלות: היכן נאחסן את העונה הקודמת? איך נשמור על הנעלים והתיקים? על אילו בגדים נוותר (בלית ברירה 🙂 ) ועל אילו נשמור לשנה הבאה? ומה עושים כשלא רוצים להיפרד מדברים?

אסף טייכמן – סמנכ"ל רהיטי דורון, עושה לנו סדר, קודם כל בראש, וגם מעניק לנו טיפים מעשיים ועצות לסידור הארונות וכל זאת לרגל השקת סדרת ארונות ההזזה של רהיטי דורון, המיועדות לחדרי הורים.

אז פנו לכם זמן, שימו קצת מוסיקה ברקע, וקדימה, לעבודה!\
כלל ראשון- מיון, מסירה וסידור:

השלב הכי כיפי- מיון! מוציאים את כל תכולת הארון החוצה, מודדים שוב ובודקים מה כדאי לשמור לשנה הבאה ומה אפשר כבר להוציא מהארון (ולסמן בראש שלשנה הבאה צריך לקנות חדש).

את כל הבגדים שישנים מדי, קטנים עליי או בלויים מדיי שלא יצאו מהארון כל השנה האחרונה, מומלץ לאסוף לערימה שאותה נוכל להעביר הלאה, למסור או לתרום.

לאחר הצמצום של ערימות הבגדים, נמיין לערימות לפי סוג הבגד (המחמירים מאוד ימיינו גם לפי צבע ושימוש): גופיות, מכנסיים, סריגים, בגדי ערב, בגדי בית, בגדי עבודה, ערימה לכל קטגוריה.

כלל שני- לא להעמיס:

סדר במדפים– המטרה להחליט על המיקום הנוח ביותר בארון שיחזיק את כל העונה, לא עמוס מידי, לא מרווח מידי- אם אפשר שיהיה בדיוק מתאים.

חשוב לשים לב, שהבגדים השימושיים ביותר יהיו הכי נגישים. על מנת לשמור על סדר כדאי לשמור על חלוקה מסודרת בארון.

שימוש בכלי אחסון- ניתן לעשות חלוקה במגירות באמצעות קופסאות פתוחות או סלסילות מעוצבות, ולוודא חלוקה נכונה בין הבגדים הלבנים והגרביים. שילוב קופסאות פתוחות יכול להוסיף סדר לארון וגם לארגון פריטים נלווים של האקססוריס ופרטי לבוש נלווים: חגורות, רצועות, עניבות, אפילו תכשיטים וסבוני ריח.

כלל שלישי- שימוש נכון בחלל הארון:

שם המשחק הוא שימוש נכון בחלל הארון, ניצול מקסימלי של החלל העומד לרשותנו. קיפול בגדים באופן צר יותר וגבוה יותר או לחלופין רחב יותר ושטוח יותר בהתאם לרוחב המדף וניצול של מלוא רוחב המדף. קיפול נכון יכול להכפיל את כמות הבגדים שיוכל להכיל כל מדף בארון. אביזרים כמו צעיפים ניתן לתלות על קולב אחד וכך לחסוך במקום. מי שאין לו מקום בארון לבגדי הקיץ יוכל לשמור אותם בשקיות סגורות עד לקיץ הבא ואת השקיות לשמור בארגז המצעים.

כלל רביעי- זהירות מלחות:

שימו לב לכך שארון הבגדים אינו מקבל לחות, ואם הוא נחשף ללחות ישנם אמצעים בשוק להורדת כמות הלחות בארון. ארון עם לחות מייצר לאורך זמן עובש על הבגדים המאוחסנים בו.

כלל אחרון לסידור הארון- שמירה על סדר וכללים:

כל מה שנותר הוא לשמור על הסדר במהלך כל העונה. קיפול החולצות צריך להיות אחיד בין חולצה לחולצה כמו גם קיפול מכנסיים, כך יש  לנהוג במהלך כל העונה. כמה דקות נוספות של קיפול נכון כדי לשמור על הסדר ביומיום יחסכו לכם את סידור הארון למשך שעות ארוכות.

מתכננים לרכוש ארון חדש? אל תשכחו לבדוק ולתכנן את הדברים הבאים:

♠ בחרו בתבונה את גודל הארון בהתאם לחלל החדר– תכננו את החלל בחדר, אל תתפתו לרכוש ארון ענק שיתברר לכם שסותם את החלל בחדר כי רציתם שיהיה הרבה מקום אחסון ותוודאו שלארון שאתם רוצים יש מספיק מקום בחלל שיצרתם עבורו.

♠ חברה אמינה-  בחרו בחברה אמינה ואטרקטיבית, כולל תעודת אחריות והמלצות מחברים.
– את חלוקת המקום בין המשתמשים המיועדים בארון קיבעו לפי כמויות הבגדים שיש לכל משתמש בפועל.

תכננו את תכולת הארון – חשבו מבעוד מועד, מה בדיוק אמור להיכנס לארון, מה יש לכם הכי הרבה? בגדים לתליה, מצעים לקיפול וכדומה.

אחסון נוסף בתוך הארון- בחרו רק קופסאות מרובעות, מחומרים שלא תופסים מקום, לארוז בהם אקססוריז ופריטים קטנים.

אחסון הדברים המיותרים-  כשיש יותר מדי נעליים, מפרידים לעונות ומאחסנים את המיותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.