בלב ההמון: תיעוד מרגעיו האחרונים של האברך שנמחץ למוות: "מתבוסס בדם" (וידאו)

מרדכי גרבר, שנהרג בהלוויית הרב וואזנר בבני ברק, צולם זמן קצר לפני שנרמס והתמוטט. בתמונות נראה האברך בן ה-27, שנקבר אתמול בבית העלמין סגולה, כשהוא עומד מאחורי רב מאלעד, כשהוא מנסה למנוע מהנוכחים לדחוף את הרב. צפו בוידאו

הרב מרדכי גרבר, שנמחץ למוות בהלווייתו של הרב שמואל הלוי וואזנר בבני ברק, תועד זמן קצר לפני שנרמס והתמוטט. בתמונות שמתפרסמות היום (שני) נראה האברך בן ה-27, שנקבר אתמול בבית העלמין סגולה, עומד מאחורי הרב זושא הורביץ מאלעד, כשהוא מנסה למנוע מהנוכחים לדחוף את הרב.

ההמשך הטראגי ידוע, וכעבור שעה קלה, בשל הלחץ הקיצוני והדוחק – הוא נמחץ למוות וחמישה נפצעו. נתן צבי גרבר, אחיו של מרדכי, שהיה יחד עמו בהלוויה וניצל מהאירוע הקשה, עלה הבוקר לתורה וברך ברכת הגומל.

בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה עדיין מאושפזים צעיר בן 18 במצב אנוש וגבר בן 36 במצב קשה, שנפצעו באסון. בבית החולים שיבא בתל השומר מאושפז נער במצב קשה, מורדם ומונשם.

אתמול, יממה אחרי ההלוויה של וואזנר בישיבת חכמי לובלין שבבני ברק, שבו למקום מאות בני אדם כדי להשתתף במסע הלוויה של גרבר. האנשים שהגיעו ללוות את האברך בדרכו האחרונה, המשיכו לבית העלמין סגולה שבפתח תקווה, שם נקבר. מסע ההלוויה נפתח בעיר מגוריו אלעד.

אמנם לא נהוג להספיד אדם בחול המועד, אך הנוכחים חרגו מהנוהל והגר"ח וואזנר, בנו של מרן פוה"ד רבי שמואל הלוי וואזנר, הספיד את גרבר יחד עם הגאון הרב שמואל אליעזר שטרן, שמכהן כרב מערב בני ברק.

השניים סיפרו שגרבר היה יתום מהוריו, ושמאז הרב שמואל הלוי וואזנר היה לו כמו אב. במילותיהם האחרונות אמרו כי בחייהם ובמותם לא נפרדו השניים, והרב אשר שמר עליו ממעל – גם גרם לו לעזוב את העולם בעצמו.

כמו כן, התייחסו השניים לדוחק הקטלני ולאמצעי הזהירות שיש לנקוט באירועים כאלה בעתיד. לדבריהם, האדמו"רים מהחסידות פועלים בימים אלה על מנת לחוקק תקנות שימנעו אסונות מהסוג הזה בעתיד.

באדיבות וואלה! יהדות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.