בלב ים: ישראלים משו פליט סורי מהים (וידאו)

ישראלים ששטו ביאכטה מול חופי יוון נענו לקריאות של ילד סורי שסירתו שקעה. בקרבת מקום הם מצאו עוד מספר פליטים, בהם גם תינוק שהיה ללא רוח חיים. {תיעוד קורע לב}

ורחמיו על כל מעשיו: קבוצת ישראלים ששטה ביאכטה שהייתה בדרכה מטורקיה בחזרה לישראל שמעה מול חופי יוון קריאות מצוקה של ילד.  לאחר שהתקרבו אליו ראו כי מדובר בפליט סורי כבן 11 שצף על המים .

הישראלים המשו אותו ושמעו ממנו כי משפחתו נמצאת בקרבת מקום, לאחר שסירת הגומי שבה שטו עם מבריח שקעה.

וידיאו באדיבות רשת

הישראלים לאמרו גומר, והעלו את הילד לסיפון ומשם המשיכו, לעבר המקום שבו שקעה הסירה עם בני משפחתו.

באיזור הטביעה הם מצאו מספר ניצולים ולמרבה הצער – גם גופות צפות בים. הישראלים משו את כל הניצולים, כעשרה בני אדם מסוריה ומעירק, וגם גופה של תינוק.

המחזה היה קורע לב, כאשר אמו של התינוק שנמצא ללא רוח חיים סירבה לעזוב את גופתו וחיבקה אותו ארוכות על היאכטה. הם המשיכו עם הפליטים שניצלו והורידו אותם ביוון

"קצת לפני הזריחה גילינו בחור צף במים וצועק 'הצילו' באנגלית. חשבנו שזה צולל שניתק מהחבורה שלו, אבל גילינו שזה ניצול מספינה שטבעה. חשבנו שהוא בודד והעלנו אותו לסירה. הוא סיפר לנו שאח שלו מת והוא לא יודע איפה הוא, אספנו אותו לסירה והמשכנו לעבר אי יווני ליד טורקיה. בדרך, במרחק של 500 מטר ממנו, התגלתה קבוצה צפה מעל המים", סיפר שלמה אסבן שהיה על היאכטה בשיחה עם חדשות 2.

"לצערנו פגשנו מקרה לא קל, במיוחד היה קשה לי שהוצאתי את הילד בן החצי שנה שהיה ללא רוח חיים. היה בכי, זה זיעזע אותי", סיפר גל ברוך שסייע גם הוא בהצלת הפליטים. "כשאמא שלו עלתה לסירה והבאתי לה את התינוק שלה זה היה מחזה מחריד. היא התאבלה בסירה שלנו על התינוק שלה. זה מחזה שלא נשכח אותו כל החיים, קורע לב. הוצאנו אותם מהים בדמעות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.