בין סליחות לשופרות: הנח"ל החרדי בתרגיל צבאי (תמונות)

מאות לוחמים חרדיים מגדוד "נצח יהודה" של הנח"ל החרדי השלימו תרגיל גדודי בבסיס "צאלים" שבדרום. במהלך התרגיל, שארך שלושה ימים, תרגלו לוחמה בשטח בנוי בתוואי של עזה. צפו בתיעוד

בסוף השבוע האחרון השלימו בהצלחה מאות לוחמים חרדיים מגדוד "נצח יהודה" של הנח"ל החרדי תרגיל גדודי בבסיס "צאלים" שבדרום. במהלך התרגיל, שארך שלושה ימים, תרגלו לוחמה בשטח בנוי בתוואי של עזה. במהלך התרגיל שולבו תפילות, סליחות, ותקיעה בשופר, המהווים חלק בלתי נפרד משגרתם של החיילים החרדים.

 

התרגיל התקיים בבסיס צאלים בתוך אזורי אש מיוחדים אשר בהם מתקנים המדמים שטח בנוי, כאשר בכל משימה כבש הגדוד כולו יעד אחר. במסגרת התרג"ד, תורגלו סגנונות שונים של לחימה, במתאר של הלוחמה בעזה ובדגש על לוחמה בשטח בנוי. יצויין כי הגדוד הלוחם סיים לאחרונה תעסוקה מבצעית בגזרת בנימין צפונית לירושלים. הגדוד מבצע שני תרגילים גדודיים בשנה, כאשר התרג"ד הקודם התבצע במהלך החורף בבקעת הירדן. יצוין עוד כי הגדוד לא תרגל בבסיס צאלים בשנים האחרונות.

 

בתום התרגיל הודה המג"ד סא"ל אורי לוי לחיילים, לקצינים ולנגדים ומסר כי הוא גאה בהם, והמח"ט אף הוא ציין כי למרות שהתרג"ד היה קשה ואינטנסיבי, החיילים עמדו בו בצורה מכובדת מאוד. הרב ירון דוד, מרבני עמותת הנח"ל החרדי ואשר מלווה את החיילים במהלך שירותם, מסר כי "ימי הסליחות וחודש אלול העצימו את המוטיבציה של החיילים החרדים, הנכונים להגן על עם ישראל בכל גזרה בה יוצבו, ובכל שיטת לוחמה".

צפו בלקט של תמונות מהאימונים.

חיליים חרדים 10 חיליים חרדים 9 חיליים חרדים 8 חיליים חרדים 4 חיליים חרדים 2

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין מוסג של הנח"ל החרדי, מה שכן ידוע היא "נחל השמד והניאוף" כולם יודעים ששום גדול בישראל לא הסכים לנחל החרידי, ואלו המזרחיסטים והריפורמים שהסכימו "לנחל-השמד" הם לא "גדולי ישראל" הם גדלי השמד של דורינו. עמליקים, ערב-רב, רשעי ישראל.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב