בלגיה: הפרלמנט הוולוני אסר את השחיטה הכשרה

תגובות נזעמות בקרב יהודי המדינה: "'בירת האיחוד האירופי הטילה כתם שחור על שמיה המתקדרים של אירופה'

הפרלמנט הוולוני בבלגיה הצביע היום (שישי) פה אחד בעד הצעת חוק האוסרת את השחיטה ללא הימום ובכך למעשה נאסרת השחיטה הכשרה על פי ההלכה היהודית.
לפני כשבועיים איפשרו חברי ועדת החקלאות של הפרלמנט לראשי הקהילה היהודית להופיע בפניהם אולם בסופו של דבר התקלה החלטה שונה.
רבה של בלגיה ונציג 'ועידת רבני אירופה' במוסדות האיחוד האירופי הרב אברהם גיגי סיפר, "אמרתי להם, בין שאר הטיעונים המדעיים והחוקיים, כי זו צביעות. צייד ברברי כשמשסים כלבים בחיות ובהמות שנורו לשם שעשוע מותר על פי החוק. היש ברבריות גדולה מזו?".
"לא אלמן ישראל ואנו נילחם בנחישות נגד החקיקה שנאסרה גם ע"י ביהמ"ש לחוקה בכל האמצעים העומדים לרשותנו", הוסיף הרב גיגי.
בקהילה היהודית בבלגיה אמרו בתגובה כי "באירופה עדיין מהדהדת הקריאה 'יודן ראוס' -וההחלטה למנוע אוכל כשר כמוה כקריאה ליהודים – יהודים החוצה!". בקהילה מתכוונים גם לנקוט בצעדי מחאה נגד ההחלטה.
חשוב לציין כי בלגיה היא פדרציה המורכבת משלושה מחוזות: פלנדריה, ולוניה ובריסל. מחוז ולוניה מונה כ- 3.5 מיליון נפש שהם כ-33% מתושבי בלגיה.
עוד לפני ההצבעה, הודיע בית המשפט לחוקה במחוז ולוניה לבקשת הקהילה היהודית על החלטתו ולפיה; 'השחיטה היהודית הכשרה מותרת על פי החוק הבלגי' והיא תימשך כהלכה, וכי 'הגבלת השחיטה הכשרה מצמצמת בצורה מוגזמת ובלתי סבירה את חופש הדת, פוגעת משמעותית ומנוגדת לחוקי יסוד זכויות האדם וזכויות הדת בבלגיה'.
נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר בתגובה להחלטה כי 'ההתקפה נגד חופש הדת ליהודים ולמוסלמים בעיצומה, מפלגות הממסד מנסים לעלות על גל השנאה והפחד שזורעים המפלגות הקיצוניות בכדי לזכות בקול הבוחר. אם אירופה תהפוך למזרח התיכון בחוקיה ובאי סבלנותה למיעוטים השונים, ניווכח שאכן האסלאם הקיצוני והרדיקלי ניצח אותנו'.

 

'מצער שמליבה של אירופה מקום שהיה צריך להיות לדוגמא לכל מדינות היבשת יוצאת הקריאה למלחמה בחופש הדת של המיעוטים. בירת האיחוד האירופי מטילה כתם שחור מעל שמיה המתקדרים של אירופה', הוסיף הרב גולדשמיט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.