בל"ד הפגינו למען גטאס: המשטרה: "התפתחויות חדשות בתיק"

המשטרה מבקשת להאריך ב-4 ימים את מעצרו של באסל גטאס. במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי "מאז יום שישי חלו התפתחויות מהותיות". ח"כ גטאס הסכים לקיים עימות עם האסיר ווליד דקה אך התנה זאת בכך שלא יופללו. מחוץ לאולם בית המשפט הפגינו פעילי שמאל. צפו

יום של מהומות מחוץ לבית המשפט: תנועת בל"ד  קיימה מפגן תמיכה בו השתתפו ערבים ופעילי שמאל שמחו על מעצרו של הח"כ הערבי ונשאו שלטי תמיכה בגטאס. המשטרה ביקשה היום (שני) מבית המשפט להאריך בארבעה ימים את מעצרו של חבר הכנסת באסל גטאס, אשר חשוד בהרחת טלפונים סלולרים  .

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי "מאז יום שישי חלו התפתחויות מהותיות". ח"כ גטאס הסכים לקיים עימות עם האסיר ווליד דקה אך התנה זאת בכך שלא יופלל. במשטרה סירבו .

במשטרה טוענים שעדיין לא  סיימו לחקור את התיק,  החשש שישבש חקירה. עם כניסתו לאולם הדיונים אמר גטאס כי הוא מנוע מלדבר בעקבות סיכום עם החוקרים. "כשתסתיים החקירה – אדבר", אמר.

 לפי חוות הדעת של היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון. "חבר הכנסת השוהה במעצר, לרבות מעצר בית או חלופות מעצר אחרות המונעות ממנו להגיע למשכן הכנסת, אינו יכול להשתתף בהצבעות בוועדות הכנסת ובמליאה", כתב ינון בחוות דעתו שהוגשה ליו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין. "זאת, על אף שבמליאת הכנסת לא ניתן למלא את מקומו".

יש לציין כי  יו"ר הכנסת אדלשטיין יולי אישר אתמול למשטרה לערוך חיפוש בלשכתו של גטאס: בתום החיפוש יצאו השוטרים עם ארגז מלא במסמכים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.