בלחץ פרוש: הצהרונים ייפתחו כבר השבוע

פרוש לחץ הצהרונים יפתחו במועדם: לאחר שבשנת הלימודים הקודמת נפתחו הצהרונים במוכש"ר באיחור הצהרונים לילדי המוסדות החינוך החרדי יפתחו השנה במועדם

לאחר שבשנת הלימודים הקודמת נפתחו הצהרונים במוכש"ר באיחור הצהרונים לילדי המוסדות החינוך החרדי יפתחו השנה במועדם כבר ביום שלישי השבוע, בעקבות עזרתם של לשכת סגן שר החינוך מאיר פרוש ובפעילותו של מר חייים הלפרין מנהל היחידה לתוכניות משלימות . כך גם, דמי ההשתתפות ירדו ותוגברו שעות העשרה באופן משמעותי.

 

אתמול התקיימה ישיבת הערכות לקראת פתיחת הצהרונים במגזר החרדי, אשר השנה יפתחו במועדם, לאחר שבשנה שעברה עקב הערמת קשיים תקציביים מצד שר החינוך דאז, הצהרונים נפתחו במועד מאוחר.

 

בפגישה השתתפו הנהלת הפרויקט במשרד החינוך, אנשי לשכת סגן השר  פרוש מנהלי מחלקות, נציגי הרשויות המקומיות החרדיות והנהלת החברה למשק וכלכלה המפעילה את הפרויקט במגזר החרדי ונציגי פרויקט ההזנה, המספקים ארוחה חמה –  כשרה למהדרין, עבור ילדי מוסדות החינוך החרדים.

בישיבה דיווחו נציגי העיריות על הערכות ונתנו פתרונות לבעיות בירוקרטיות שונות היכולות לעלות, וכל זאת בכדי שהצהרונים יפתחו במועד עם תחילת שנת הצהרונים.

נציגי הרשויות המקומיות, שיבחו את מר חיים הלפרין מנהל היחידה לתוכניות משלימות למידה במשרד החינוך על עזרתו והירתמותו הרבה לכך כי הצהרונים יפתחו בזמן.

כמו כן,  שיבחו המשתתפים את סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש ואנשי לשכתו על עזרתם הרבה לסיוע על מנת שהצהרונים יפתחו השנה במועדם, כך שההורים יהיו יכולים להיות רגועים בנושא זה.

בישיבה סוכם כי נציגי העירייה  יעודדו את ההורים אשר עדיין לא רשמו את ילדיהם לעשות זאת בדחיפות על מנת שהיה ניתן לפתוח את המסגרות של הצהרונים במועד בכל מקום בארץ.

בשורה נוספת שעלתה בישיבה, היא עובדה שהשנה התבשרו ההורים כי המחיר לדמי השתתפות לצהרונים ירדה מ 60 ₪ ל40 ₪ תודות להסכם הקואליציוני בין נציגי יהדות התורה והליכוד.  כך גם, תתוגבר בשנת הלימודים הזו באופן משמעותי פעילות העשרה לטובת הילדים.

 

סגן שר החינוך פרוש מסר כי הוא שמח שהשנה הצהרונים יפתחו במועד, בצורה חלקה וללא בעיות לרווחת הילדים והוריהם ומברך  את פעילותו של מר חיים הלפרין ואנשי מחלקתו שנרתמו במרץ ועשו ככל אשר ביכולתם בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.