בליכוד מהללים את נתניהו: "קוסם"

בסביבת נתניהו נושמים הבוקר לרווחה אחרי ניצחונו בהצבעה אמש. במרכז המפלגה מפרגנים לנתניהו על עוד מכשול אותו צלח

אנחת רווחה, לא חגיגות – כך ניתן להגדיר את הלך הרוח בקרב נתניהו ואנשיו בבוקר שאחרי הניצחון הגדול במרכז הליכוד.

למרות שלאורך הימים האחרונים התקבל הרושם כי נתניהו הולך לקראת הפסד, או לכל הפחות לקראת ניצחון צמוד, ברגע האמת העדיפו חברי מרכז הליכוד לשמור אמונים למנהיג – זה נגמר ברוב של 58% שתמכו בהצעת הפשרה של נתניהו.

בכירי הליכוד שהעדיפו לשמור על פרופיל נמוך בימים האחרונים – זאת בשל החשש שלהם מפני ההשלכות של התגייסות לצד שיפסיד בסופו של יום – בחרו להלל הבוקר את נתניהו על עוד מכשול עליו התגבר בניגוד לתחזיות המוקמות.

גם במרכז הליכוד פירגנו לנתניהו: פעילים מרכזיים במפלגה הודו הבוקר כי הם חשבו ללכת נגד נתניהו אלא ש"השכל הישר אמר לנו שלא. מדובר במנהיג שמשאיר אותנו בשלטון כבר 3 קדנציות ברציפות, אסור להחליש אותו", אמר אחד מהם.

יו"ר מרכז הליכוד, השר דני דנון אמר: "חברי מרכז הליכוד הוכיחו היום את כוח הדמוקרטיה בתנועת הליכוד. כפי שהתחייבתי ההצעות הובאו להכרעה של חברי המרכז, ליבה הפועם של התנועה. כעת כולנו נעבוד יחד ליישום ערכי הליכוד".

נתניהו עצמו אמר לאחר היוודע התוצאות: "אני מבקש להודות לחברי המרכז שגילו אחריות, התייצבו מאחורי הצעתי והצביעו לטובת הליכוד ולמען אחדות התנועה…יחד נמשיך להוביל את המדינה כמפלגת שלטון – חזקה, גדולה ומאוחדת לעוד שנים רבות".

כזכור, אחוזי ההצבעה של חברי המרכז היו גבוהים, ועמדו על כ-69%, כאשר 2,689 מבין 3,770 חברי מרכז הליכוד פקדו את הקלפיות שנפרשו בכל רחבי הארץ. מבין המצביעים – 1,557 חברי מרכז הליכוד הצביעו בעד הצעת הפשרה. 1,040 (38.7%) מהם הצביעו בעד העברת האחריות להרכבת הרשימה לידי מרכז הליכוד. 62 קולות בלבד (2.3%) הצביעו בעד להקים גוף בחירה חדש שיכלול את המרכז ואת ראשי הסניפים, ו-26 קולות, פחות מאחוז, התנגדו לכלל ההצעות. יש לציין כי נציגי המחוזות ברשימה, המשובצים החל מהעשירייה השנייה. המיקום נקבע מדי מערכת בחירות, כאשר במארס האחרון נציגי המחוזות שובצו החל מהמקום ה-16.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.